Company Logo

 

 

Dnia 14 XII 2018 r. na Politechnice Świętokrzyskiej odbył się wojewódzki Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny w którym brało udział po eliminacjach szkolnych 3 uczniów klasy IV G. Osiągnęliśmy duży sukces. Uczeń Jakub Basa zajął II miejsce w kategorii Technikum A. Rozdanie dyplomów odbyło się 6 I 2019 r. w Domu Środowisk Twórczych w Pałacyku Zielińskich.


 

XIII ŚWIĘTOKRZYSKA GALA WOLONTARIATU
5 GRUDNIA 2018

 

Dnia 5 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1AK i 1bB wzięli udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.  Gra wymagała znajomości topograficznej miasta oraz zagadnień związanych z wolontariatem.  Nagrody dla uczestników gry zostały wręczone podczas uroczystej XIII Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu w Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

   

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ - Rozstrzygnięcie
13 GRUDNIA 2018  

 

Dnia 13 grudnia 2018 r. rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną choinkę.

I miejsce - Dawid Lisowski kl. 2 aB

II miejsce - Kamil Papis I Mb i Patryk Szyba kl. I AK  

III miejsce - Hubert Pawłowski kl. I Mb

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

 

  

 

 

"ZWALCZAJ CYBERPRZEMOC" - PROGRAM PROFILAKTYCZNY
20 LISTOPADA 2018


Dnia 20 listopada 2018 r. uczniowie kl. I aB i I bB/TRW uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Kielcach pod hasłem „Zwalczaj Cyberprzemoc" oraz „Odpowiedzialność prawna nieletnich".
Spotkanie było także okazją do rozmowy z młodzieżą na temat Praw Człowieka. Za przeprowadzenie pouczającego
Programu profilaktycznego dziękujemy p. Sierżant Aleksandrze Sendybył z IV KP oraz p. Annie Adamiec z Biblioteki Wojewódzkiej. 

  

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ
15 LISTOPADA 2018

Dnia 15 listopada 2018 r. w ramach Programu Kodeks Walki z Rakiem z okazji Światowego Dnia Walki
z Otyłością odbył się finał konkursu na zdrową kanapkę oraz finał konkursu na plakat promujący zdrowy styl życia.

Konkurs na zdrową kanapkę zwyciężyli:

I miejsce    - Bartosz Rogula, uczeń kl. III bB
                   - Michał Sieczkowski, uczeń kl. III bB, 

II miejsce  - Hubert Pawłowski, uczeń kl. I MB, 

III miejsce - Agnieszka Gałkiewicz, uczennica kl. II AK.

W konkursie na plakat wyróżniono: Martynę Ślefarską z kl. I AK, Huberta Pawłowskiego z kl. I MB,
Martę Piotrowicz z kl. IV G, Julię Słotwińską z kl. IV G, Dianę Maluszak z kl. I AK.

W trakcie konkursu uczniowie odtańczyli popularny taniec „Belgijkę”.
Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy.

 

 

 

Budowlanka na Zgody ogłasza akcję
na STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI:


100 krwiodawców, 100 donacji na 100-lecie Niepodległej!!!


Finał przedsięwzięcia odbędzie się 28 lutego w naszej szkole. Skoro nasi Bohaterowie sprzed 100 lat przelewali krew za Ojczyznę, my dziś też stańmy się małymi bohaterami dla ratowania życia…

 krew2018

 

   

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 9 listopada 2018r. odbyła się szkolna uroczystość poświęcona setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas okolicznościowego spektaklu pokazaliśmy piękno naszej ojczyzny, osiągnięcia Polaków oraz znaczenie patriotyzmu dla młodego pokolenia.

 

O godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

 

  

 

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do udziału
w konkursach:

 

1. Konkurs plastyczny na LOGO Biblioteki Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

2. Konkurs fotograficzny  – Jesienny portret z książką!

3. Konkurs literacki  – na zabawny wiersz lub rymowankę o bibliotece, czytaniu lub książkach

Czas trwania konkursów czytelniczych do 30 listopada 2018 r.

W konkursach mogą brać udział wszyscy uczniowie ZSZ nr 1.
Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w pierwszej połowie grudnia.

Zostaną także wręczone nagrody dla zwycięzców.

Szczegóły i regulaminy dostępne w Czytelni.


ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI 


  

Budowlanka na Zgody radością tryska,
wszak wygraliśmy nowe boiska!!!

  

Decyzją władz Miasta Kielce projekt Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 na budowę kompleksu sportowego
w ramach Budżetu Obywatelskiego otrzymał najwyższą ilość głosów poparcia! To historyczny moment
i wielkie osiągnięcie naszej społeczności, która z ogromną determinacją zabiegała o każdy głos w słusznej,
a nawet koniecznej sprawie.

Wszystkim, którzy oddali swój głos poparcia dla naszego projektu, z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

 

   

 

 

 

XIII EDYCJA - KONKURS WIEDZY O WAPNIE
18 PAŹDZIERNIKA 2018

 

 W czwartek 18.10.2018r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach odbyła się XIII edycja prestiżowego Konkursu „Wiedzy o Wapnie” pod patronatem TRZUSKAWICA S.A.. Rozpoczęcie konkursu poprzedziły uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej i nadaniem sali przedmiotowej nr 21 imienia Pani Wicedyrektor mgr inż. budownictwa Zdzisławy Stojek – inicjatorki i organizatorki konkursu.

Konkurs ze względu na cenne nagrody zachęcił 85 najbardziej ambitnych uczniów, którzy odpowiednio przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych i korzystali z fachowej literatury. W tym roku zwyciężył Wiktor Kowalczyk z III klasy Technikum Inżynierii Sanitarnej w ZSZ Nr 1 i to jemu Pan Andrzej Piwowarski, Dyrektor Trzuskawica S.A., ufundował roczne stypendium na łączną kwotę 3500zł. Drugie miejsce zajął Jakub Żak z Technikum Budownictwa i otrzymał nagrodę w wysokości 2500zł. Na podium stanęła też Marta Piotrowicz z IV klasy Technikum Geodezyjnego i odebrała nagrodę 1500zł za zajęcie trzeciego miejsca. Oprócz nagród pieniężnych były też wysokiej wartości nagrody rzeczowe, które z rąk Dyrektora Trzuskawica S.A. odebrało wielu pozostałych uczestników konkursu. Na uroczystości obecny był przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, Pan Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii, który pogratulował sukcesu zwycięzcom i pochwalił realizowane od wielu lat przedsięwzięcie. Podobną opinię wyraziła Pani Magdalena Fudala, Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Forum Pracodawców, z pomocą której szkoła z powodzeniem realizuje projekt unijny: "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe".

  

 

 

 ANTYMINA - PROGRAM PROFILAKTYCZNY
27 WRZEŚNIA 2018

 W dniu 27 września 2018 r. odbył się w Naszej Szkole Program profilaktyczny ,,Antymina”.

„Antymina” to innowacyjny program profilaktyczny, prowadzony w niekonwencjonalny i oryginalny sposób językiem muzyki - rapu, filmu i sztuki opartej na prawdziwych przeżyciach oraz doświadczeniach osób prowadzących.Ich zmagania z nałogami oraz cena, jaką zapłacili, w postaci konsekwencji prawnych, zdrowotnych i rodzinnych, opowiedziane są w tak sugestywny sposób, że uczniowie są do głębi poruszeni i przejęci skutkami nałogów.
Podczas warsztatów młodzież poznała etapy wpadania w nałóg, mechanizmy uzależniania się i współuzależnienia, związane z tym zagrożenia.
Podczas całego spotkania na twarzach naszych uczniów widać było ogromne zainteresowanie. Wszyscy wraz z nauczycielami byli pod ogromnym wrażeniem tego spotkania.

 

antymina

 

Dnia 26 września 2018 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach odbyło się spotkanie branżowego Zespołu do spraw Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego.

W spotkaniu uczestniczyły  Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach, dyrektor Polskiego Związku Pracodawców, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Forum Pracodawców, Dyrektor do spraw produkcji Trzuskawica S.A., dyrektor PKP Polskich Linii Kolejowych, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek w Kielcach, Dyrektor Polonez Plus sp. z o.o, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Elementów Budowlanych FABET S.A., dyrektorzy Szkół Zawodowych województwa świętokrzyskiego.

Celem spotkania były prezentacje, dyskusje dotyczące promowania zawodów związanych z budownictwem.

    

 

NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA”
8 WRZEŚNIA 2018

W dniu 08.09.2018r. uczniowie naszej szkoły: Jakub Koruba i Bartosz Rogula z kl. III bB reprezentowali Technikum Nr 1 w Kielcach podczas akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego, zorganizowanego pod patronatem Pary Prezydenckiej. Impreza odbyła się w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego (Dworek Laszczyków).

Inicjatorką i koordynatorem imprezy była Pani Małgorzata Miazga – metodyk nauczania języka polskiego w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, i jak sama podkreśliła, ideą cyklicznych spotkań jest propagowanie czytelnictwa i klasycznej literatury polskiej.

W czytaniu wzięli udział uczniowie 12 szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście. Interpretacja przygotowana przez naszych uczniów pod kierunkiem polonistów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i wywołała aplauz wśród publiczności.

Rangę uroczystości podniósł udział znanych w Kielcach osób, m.in. Pani Anny Myślińskiej – Dyrektor Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego oraz Pana Jacka Kowalczyka – Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego w Kielcach.

 

 

 

 

4

 

FINAŁ IV EDYCJI PROGRAMU JUNKERS SZKOLI
25 MAJA 2018
 

Dnia 25.05.2018r. w Centrum Szkoleniowym  Junkers, Robert Bosch Sp. z o.o.           
w Warszawie odbył się finał i uroczyste zakończenie IV edycji programu JUNKERS SZKOLI.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach z klas: III i IV o kierunku technik urządzeń sanitarnych od września 2017r. rywalizowali z młodzieżą (297 uczniów) z 23 innych szkół z całej Polski
w 3 konkursach na platformie internetowej. Wiedzę z danego zakresu materiału przekazywała im nauczycielka/koordynatorka programu - mgr inż. Iwona Frydel.
Młodzież zdobywała nie tylko wiedzę, ale również wygrywała bardzo ciekawe nagrody rzeczowe marki Bosch: detektor do wykrywania metalu i drewna, dalmierz laserowy oraz  laser krzyżowy. 
Ogromny sukces odniósł uczeń klasy IV San - Jan Lipiński, który znalazł się w gronie  laureatów
I nagrody (uplasował się na 2 miejscu w Polsce). W rywalizacji wewnątrzszkolnej uzyskał on najlepszy łączny wynik z wszystkich trzech testów wiedzy, przeprowadzanych w ramach IV edycji programu JUNKERS SZKOLI.
Jako zwycięzca otrzymał:  Dyplom, 2 elektronarzędzia Bosch (wiertarko-wkrętarkę akumulatorową oraz wyrzynarkę), a także nagrodę specjalną – voucher na szkolenie autoryzacyjne. Janek odbył takie szkolenie 25.05.2018r. w firmie JUNKERS Bosch i zdał egzamin z wynikiem pozytywnym. Otrzymał również uprawnienia Autoryzowanego Instalatora marki JUNKERS – uprawnienia SEP.
Nasza szkoła jest dumna ze zwycięzcy. Nauczycielka koordynująca Program wraz z Dyrekcją Szkoły zdecydowali o zgłoszeniu kolejnych uczniów do V edycji programu JUNKERS SZKOLI.
JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi kształcącymi w kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych
i pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń
i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.
W ramach programu marka Junkers-Bosch szkoli nauczycieli w Centrach Szkoleniowych Junkers w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, techniki solarnej i pomp ciepła.

 

 

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ ZGIERUN-ŁACINĄ
4 CZERWCA 2018

  

W dniu 4 czerwca 2018 roku, uczniowie klasy II AK/Mb wraz z nauczycielami Renatą Krawiec i Jolantą Kolendą wzięli udział w spotkaniu autorskim z Anną Zgierun-Łaciną, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Pisarka w bardzo intresujący sposób opowiedziała o korzyściach wynikających z czytania książek i korzystania z nowoczesnych technologii. Przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o swoich książkach i tematach poruszanych w napisanych przez siebie powieściach. Tematy, które pojawiają się w książkach Anny Łaciny to: komputer i rzeczywistość wirtualna, uchodźcy, zetknięcie się odmiennych kultur, presja społeczna czy biologia i genetyka.  Spotkaniu towarzyszył kiermasz przygotowany przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, dzięki czemu młodzież mogła nabyć książki, a także otrzymać autograf z dedykacją od samej autorki, bądź zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie (niektórzy skorzystali;)).

Anna Zgierun-Łacina  – z wykształcenia i pasji biolog. Polska pisarka, autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych. Dwukrotnie wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY (w 2007 za "Inwazja wirusów", a w 2010 za "Czynnik miłości"). Internetowy plebiscyt www.republikadziec.pl umieścił ją wśród dziesięciorga najbardziej lubianych autorów. Kocha podróżować, chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków, niektórymi odkryciami dzieli się potem w swoich książkach.

Publikuje pod dwoma różnymi nazwiskami.

Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe, które najchętniej zaliczyłaby do literatury familijnej, ponieważ są tak skonstruowane, że nie zaszkodzą młodemu czytelnikowi, natomiast przeznaczone są dla nieco starszego odbiorcy, a przynajmniej dla tych, którzy lubią konwencję literatury młodzieżowej. Jako Anna Zgierun pisze fantastykę oraz książki dla dzieci młodszych zaliczane do literatury edukacyjnej.

 

 

 

logo junkers

JUNKERS SZKOLI 
ZAKOŃCZENIE IV EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO

 

Zakończyła się IV edycja programu edukacyjnego JUNKERS SZKOLI. W gronie laureatów znalazło się
15 uczniów techników z całej Polski. Pięciu uczniów z najlepszym wynikiem w konkursie otrzyma od firmy Bosch voucher na szkolenie i egzamin dający uprawnienia (SEP)  do wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodami dla wszystkich laureatów będą elektronarzędzia Bosch. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 25 maja 2018 r. w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o.
w Warszawie.

W elitarnym gronie laureatów znalazł się nasz uczeń Jan Lipiński, który uplasował się na 2. miejscu
w Polsce.
JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi kształcącymi w kierunkach: technik urządzeń sanitarnych, technik gazownictwa i pokrewnych. 
Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.
Uczestników programu do konkursu przygotowywała mgr inż. Iwona Frydel, która była jednocześnie koordynatorką Programu z ramienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. 

  

 

SZKOLENIE FIRMY WIENERBERGER

 

W dniu 14 maja 2018r. w ZSZ Nr 1 odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie I klasy technikum budowlanego i II klasy o specjalności murarz-tynkarz w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Przeprowadzili je przedstawiciele cenionej na rynku budowlanym Firmy Wienerberger - producenta ceramicznych materiałów budowlanych.

Szkolenie składało się z prezentacji multimedialnej i pokazu praktycznego.

Uczniowie mogli zapoznać się z produktami firmy, a także poćwiczyć technologię murowania w systemie Porotherm Dryfix.

 

Dziękujemy Firmie Wienerberger za poświęcony czas i edukację uczniów.

 

 

  

SLEEVEFACE Z KSIĄŻKĄ - RELACJA
24 kwietnia 2018

 

W dniu 24 kwietnia 2018 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej odbyła się akcja "Sleeveface z Książką" zorganizowana przez Panią prof. Renatę Krawiec i prof. Jolantę Kolendę, przy nieocenionej pomocy Pani prof. Małgorzaty Jonak.
W nietypowej sesji zdjęciowej z ksiażką w tle wzięli udział chętni nauczyciele oraz uczniowie
z klasy I AK i II AK.
"Sleeveface" to nowa, świetna forma aktywizacji młodzieży, ale też promocji ksiażki i biblioteki szkolnej,
o czym przekonali się Ci, którzy wzięli w niej udział, a także Ci, którzy mieli okazję podziwiać efekty sesji. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
Miłym efektem, i to wcale nie ubocznym, jest wzrost liczby zapytań o polecane książki, co bardzo cieszy organizatorów.
A kolejna sesja już w planach. ZAPRASZAMY!

 

 

 

logo DK       

SCENARIUSZ OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
23-27 KWIETNIA 2018 

Przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy

 

Termin: 23-27.04 2018 
Akcja bookcrossingowa: Uwolnij książkę!
Uczniowie przynoszą do biblioteki książki, którymi chcą się podzielić z innymi.
W poniedziałek będą one leżeć na stoliku w Wypożyczalni. Można sobie wziąć dowolną książkę, a w zamian powinno się zostawić inną. Miejsce: Biblioteka szkolna - Wypożyczalnia.

Termin: do 30 maja 2018 
Konkurs fotograficzny: Przyłapani na czytaniu.
Uczniowie przysyłają zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., albo oddają do nauczycieli bibliotekarzy (format zdjęcia dowolny). Wygrywa najciekawsze zdjęcie.
Miejsce: Wybrane klasy.

Termin: 23.04.2018 /poniedziałek-duża przerwa/ 
Quiz Odgadnij jaki to cytat. Podaj autora i tytuł.
Quiz - Połącz tytuły książek z nazwiskami autorów.
Miejsce: Biblioteka szkolna.

Termin: 24.04.2018 /wtorek/ 
Akcja „Sleeveface z książką!”. Konkurs fotograficzny dla chętnych uczniów i nauczycieli. Zainteresowanych zapraszamy po wybór książki. Szczegóły w Bibliotece.
Miejsce: Biblioteka szkolna.

Termin: 23.04.2018 /poniedziałek/ 
"Warto czytać słowniki!" - wystawa słowników i poradników językowych.
Miejsce: Biblioteka szkolna – Czytelnia.

Termin: 23-27.04.2018
„Książka na przestrzeni wieków” – wystawa.  
Anegdoty i ciekawostki z życia pisarzy i poetów – gazetka. 
Miejsce: Korytarz szkolny - parter.

Termin: 23-27.04.2018 
Gazetka o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich.
Gazetka o Zbigniewie Herbercie - Rok Herberta. 
Miejsce: Gabloty, tablica.
Biblioteka.

Serdecznie zapraszamy!

 

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW


Dnia 18 kwietnia 2018r. ponad 30 uczniów o specjalności technik drogownictwa i technik architektury krajobrazu otrzymało w naszej szkole Dokument Europass-Mobilność, jako potwierdzenie odbycia stażu we Frankfurcie w ramach realizacji projektu: „Dobra praktyka to dobrzy fachowcy”.
Projekt był realizowany w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1: „Mobilność – kształcenie i szkolenie zawodowe”.
W czasie wyjazdu młodzież, oprócz poszerzenia swoich umiejętności zawodowych i językowych, mogła też poznać niemiecką kulturę oraz zabytki.

 

 

 

ATLAS szkoli przyszłych fachowców


Dnia 13 kwietnia 2018r. odbyło się ostatnie spotkanie szkoleniowo-warsztatowe, z cyklu czterech zorganizowanych w roku szkolnym 2017/2018. Poprowadził je doświadczony szkoleniowiec firmy ATLAS - Pan Józef Tomczyk. W trakcie zajęć z naszą młodzieżą starał się w możliwie najlepszy sposób przekazać jej wiedzę i umiejętności z zakresu wybranej tematyki, tj.: łazienki, ocieplenia, podkłady i posadzki oraz systemy tarasowe.
Były to wyjątkowo ciekawe lekcje teoretyczno-praktyczne. Przekonali się o tym uczniowie, własnoręcznie wykonując szereg prac. Poznali też nowe materiały i rozwiązania technologiczne. Jednocześnie spotkania te były świetną okazją na powtórzenie wiadomości zdobytych w szkole. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki oraz zaświadczenia o odbyciu szkolenia.

Wszystkie omawiane zagadnienia realizowane były z wykorzystaniem cennych materiałów nieodpłatnie przekazanych szkole przez Firmę ATLAS.
Ponadto Firma ATLAS, która objęła patronatem naszą Szkołę, stale doposaża pracownie przeznaczone do zajęć praktycznych i dostarcza materiały dydaktyczne, w postaci czasopisma „ATLAS fachowca”, oraz informacyjne, a także filmy instruktażowe.

 

 


PROJEKT EDUKACYJNY "CZYTAM - POLECAM"
28 MARCA 2018

 

Dnia 28 marca 2018 roku zakończyła się realizacja projetku edukacyjnego  "CZYTAM - POLECAM".
Pani Dyrektor Monika Biskup wręczyła dyplom i nagrodę główną uczennicy klasy IV AK - Annie Wójcickiej.
Ania napisała najciekawszą recenzję książki zakupionej z budżetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa autorstwa Nicholasa Sparksa pt. "Bezpieczna przystań".
Projekt został przygotowany i zrealizowany przez Bibliotekę Szkolną.
Nagrodę w postaci podwójnego zaproszenia do kina HELIOS na dowolnie wybrany seans ufundowała również Biblioteka Szkolna.
Gratulujemy! 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI UNESCO 2018

„HERBATKA Z LILKĄ” – Spotkanie w Kawiarence Poetyckiej poświęcone
twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

 

Dnia 20 marca Nasza Szkoła w sposób aktywny włączyła się we współorganizację Światowego Dnia Poezji.
Impreza już po raz trzeci została przygotowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką.
Całe spotkanie było poświęcone życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej–Jasnorzewskiej.
Uczestnicy w przesympatycznej atmosferze i klimacie lat 20-30-tych XX wieku, przy herbatce i ciasteczkach,
z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w przepiękny namalowany słowami literacki portret poetki, wygłoszony przez Mariolę Pryzwan - autorkę licznych publikacji, m.in. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach.
Uczniowie Technikum nr 1 Justyna Głowacka, Konrad Grabalski i Justyna Korycińska z klasy II AK/Mb  oraz Patrycja Rejdak, Monika Baran i Maja Zielińska z klasy I AK, w poetycki i emocjonalny sposób wyrecytowali wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej m.in.: Zapomniane pocałunki, Zakochani nad morzem, Miłość, Gwiazdy spadające, Excentrycy, Gdy pochylisz nade mną twe usta…. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadbał muzyk Radosław Suliga. Ponadto w tej nietypowej lekcji literackiej wzięli także udział uczniowie klasy I AK/Mb i I G pod opieką p. prof. Wioletty Śmigielskiej.
Podczas spotkania zaprezentowano również wystawę prac nagrodzonych w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pudełko z wyobraźnią". Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, a  jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Koordynator: Pani prof. Renata Krawiec
Uczniów do recytacji przygotowały: Pani prof. Tamara Staniec i Pani prof. Anetta Myśliwska.

  

Relacja na stronach:

 

1. Telewizja Polska 3 Kielce:
https://kielce.tvp.pl/36466229/lilka-w-swiatowy-dzien-poezji

2. Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego:

http://pik.kielce.pl/fotografie-z-wydarzen/herbatka-z-lilka.html

 

  

 

10

 

TURNIEJ BUDOWLANY „ZŁOTA KIELNIA” 2018

 

W dniu 13 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Kozłowski i Oskar Kraska w kwalifikacji B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. Każdy z uczestników turnieju rozwiązywał test składający się z 40 pytań oraz zadanie problemowe dotyczące swojej kwalifikacji.


Po ogłoszeniu wyników Oskar Kraska znalazł się w finałowej szóstce najlepszych murarzy z całej Polski i reprezentował naszą szkołę w trakcie finału centralnego turnieju w dniach 31.01.2018r.- 02.02.2018r. w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2018” w Poznaniu.


Jako finalista turnieju uzyskał prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Otrzymał także atrakcyjne nagrody rzeczowe finansowane przez sponsorów turnieju.


Gratulujemy Oskarowi sukcesu i życzymy powodzenia w życiu zawodowym!

 

 

 

 

 SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE
12 STYCZNIA 2018

 

Dnia 18 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.
Dyrekcja i nauczyciele zaprosili na spotkanie świąteczno-noworoczne emerytowanych pracowników szkoły.
Pani Dyrektor, Monika Biskup, powitała gości i zaprosiła do obejrzenia spektaklu "Ożenek" wg Gogola,
przygotowanego przez szkolny teatr "Zgoda", pod kierownictwem Pani prof. Doroty Sarek.
Następnie szkolny chór, składający się z nauczycieli i uczniów brawurowo wykonał kilka kolęd. Zespołem "dowodził" niezastąpiony Pan prof. Piotr Gorzelak. Przy kawie i słodkościach emeryci wspominali czas spędzony w naszej szkole.
Przywoływali wiele zabawnych sytuacji, które rozbawiły nas do łez. Było to bardzo udane spotkanie. Następne za rok!

 

 

IV ŚWIĘTOKRZYSKI MATEMATYCZNY MARATON MATURALNY
3 LISTOPADA 2017

 

Dnia 3 listopada 2017 roku w ramach spotkań Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego nauczycielki: Marta Wołcerz i Dorota Świąder zgłosiły młodzież klas IV uczącą się matematyki na poziomie rozszerzonym do IV Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Celem tego konkursu jest wspieranie młodzieży w przygotowaniu się do matury na poziomie rozszerzonym.

Przez wszystkie lata nauki uczniowie są przygotowywani do tego konkursu ,a najbardziej intensywnie odbywa się to w pierwszym semestrze klasy czwartej. W związku z tym wyżej wymienione nauczycielki podjęły się zorganizowania dodatkowych zajęć dla młodzieży:

dla klasy IV aB- pani Marta Wołcerz, a dla klasy IV G- pani Dorota Świąder.

Na początku grudnia uczniowie przystąpili do eliminacji szkolnych, które zgodnie z regulaminem konkursu odbywały się w trzech kategoriach: A, B i C w zależności od wyników egzaminu gimnazjalnego.

W efekcie do finału wojewódzkiego dostało się 6 uczniów. Byli to:

 1. Natalia Borkowska- Baranowska z kl. IV aB – kategoria A
 2. Mateusz Nowakowski z kl. IV aB – kategoria A
 3. Mateusz Szpot z kl. IV G – kategoria A
 4. Cezary Baran z kl. IV aB – kategoria B
 5. Kinga Grzesik z kl. IV G – kategoria B
 6. Kacper Gajek z kl. IV G – kategoria C.

Finał odbył się 14 grudnia 2017 roku na Politechnice Świętokrzyskiej. Rywalizacja odbywała się osobno dla uczniów techników i liceów w podanych trzech kategoriach.

Ostatecznie Wojewódzka Komisja Konkursowa ustaliła listę Laureatów.

W tym roku szkolnym w kategorii:

Technikum A:  I miejsce z maksymalną liczbą punktów zajął uczeń klasy

IV G Marcin Szpot.

W kategorii:

Technikum B wyróżnienie zdobył uczeń klasy IV aB – Cezary Baran.

W kategorii:

Technikum C:   III miejsce zajął Kacper Gajek z klasy IV G.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 6 stycznia 2018 roku w Pałacyku Zielińskich.

 

 

   

 

 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

 

W dniach 20-21 grudnia 2017r. młodzież ZSZ nr 1 w Kielcach po raz kolejny uczestniczyła w miejscowym Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku. Uczniowie klasy II bB sprzedawali stroiki świąteczne i inne wyroby wykonane przez młodzież z kierunków: "architektura krajobrazu", "stolarz" i "meblarz". To wspaniała inicjatywa i możliwość wykazania się inwencją twórczą oraz wypracowanymi umiejętnościami zawodowymi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie gratulujemy sukcesu! 

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA '2017

 

„Szlachetna Paczka” to akcja charytatywna, w którą angażujemy się od 2009 roku. W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc samotnej Pani Marii. Seniorka po śmierci męża i córki boryka się z wieloma problemami. Największą bolączką był brak pralki. Dzięki uczniom ZSZ nr 1 udało się przygotować wspaniałą paczkę, no i kupić pralkę. Wolontariusz, który dostarczył paczkę do Pani Marii, przekazał nam, że była ona niezwykle wzruszona.
Zakupy do paczki w ekspresowym tempie zrobiły uczennice klasy IV G - Paulina Żelazna i Daria Kalemba, a do magazynu paczkę dostarczyły Paulina Żelazna, Dagmara Kowalska i Łukasz Baćkowski. Koordynatorem tej akcji w naszej szkole jest Pani profesor Barbara Bukowska. Tegoroczną ”Szlachetną Paczkę” przygotowali uczniowie klas: I bB, III DM, III G, II G, IVG, III bB, IV bB, IV AK, IV San
i I MMS. Szczególne podziekowania należą się Panu Maciejowi Saletrze, tacie Tomka z kl. I G. Pan Maciej przywiózł pralkę ze sklepu i przechowywał ją w swoim garażu do momentu dostarczenia paczki Pani Marii. 
Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli z nami tę paczkę.
                                                                                                  Drużyna „Szlachetnej Paczki”.

 

 

 

 

WYŚLIJ  KARTKĘ DO HOSPICJUM

8 grudnia 2017

 

Nasza Szkoła jak co roku wspiera Pacjentów w Hospicjum przekazując Kartki  Świąteczne.
          Dnia 08.12.2017 r. uczniowie Naszej Szkoły odwiedzili Hospicjum i przekazali Kartki z życzeniami

Pacjentom.

Opiekunowie: Anna Szewczyk i Elżbieta Pozłótka

 

 

 

 

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - PODSUMOWANIE

 

W dniach 13-19 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach programu „Otwarta firma” odbyły się spotkania z przedstawicielami firm i instytucji. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z  przedsiębiorcami.


W dniu 13 listopada uczniowie klasy IIIMur/Mon/Stol uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat „Autoprezentacja w procesie poszukiwania pracy – rozmowa kwalifikacyjna”. Zajęcia prowadził Pan Paweł Sutowicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Urzędu Statystycznego w Kielcach na temat „Zasoby informacyjne statystyki publicznej”. W prelekcji udział wzięli uczniowie klas II Technikum. Spotkanie zakończyło się konkursem  z nagrodami.


Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów - Panem Dariuszem Pykiem, które odbyło się we wtorek – 
14 listopada. Uczniowie klas II Technikum zapoznali się z podstawowymi przepisami prawa konsumenckiego, szczególnie przy zakupach na odległość, zasadami składania reklamacji i dochodzeniem swoich praw.


W środę 15 listopada uczniowie klas IV Technikum poszerzyli swoją wiedzę  z zakresu prawa pracy na spotkaniu z inspektorem pracy – Panem Stanisławem Golmento z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.
 

Uczniowie otrzymali materiały szkoleniowe, ulotki i drobne upominki.

Dnia 15 listopada 4-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w IV edycji gry miejskiej „Taxmania- pociąg do biznesu” zorganizowanej przez Biuro Rachunkowe „BIUREX” sp. z o.o. w Kielcach. W skład grupy weszli:

 -       Marta Piotrowicz – kl. III G

 -       Klara Mac – kl. IV G

 -       Mateusz Nowakowski – kl. IV aB

 -       Hubert Bakalarz – kl. IV aB

 Zawodnicy rozwiązywali zadania i zagadki w poszczególnych punktach kontrolnych zmagając się z typowymi dla przedsiębiorców problemami i obowiązkami. Musieli wykazać się pomysłowością, kreatywnością, umiejętnością pracy w zespole i zdolnością radzenia sobie w różnych sytuacjach biznesowych. Odwiedzili między innymi: kielecki ZUS, NBP, Izbę Administracji Skarbowej, Centrum Ochrony Własności Intelektualnej Politechniki Świętokrzyskiej.  Sporządzili  również dokumentację fotograficzną ze swojej wędrówki.

W piątek – 17 listopada  gościliśmy  pracowników Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach. Uczniowie klasy IIDM/San wzięli udział w grze edukacyjnej „Chłopska szkoła biznesu”.

 Młodzież klasy  IIaB zastanawiała się  nad odpowiedzią na pytania: ile we mnie z Rockefellera?, czy nadaję się na przedsiębiorcę?

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości  w naszej Szkole uczestniczyło około 300 uczniów.  Nasi goście – pracownicy instytucji i firm otrzymali dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi. Również nasza szkoła otrzymała dyplom od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości  za organizację programu „Otwarta firma” w 2017 r.

 Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSZ nr1 w Kielcach była Pani prof. Urszula Mendak – nauczycielka przedsiębiorczości. 

 

 

 

 

I WIELKIE DYKTANDO TECHNICZNE - RELACJA
29 LISTOPADA 2017

 

Dnia 29 listopada 2017r. w Zespole Szkól Zawodowych Nr 1 w Kielcach odbyło się Wielkie Dyktando Techniczne dla uczniów gimnazjum. To pierwsze takie dyktando w naszej szkole i w ogóle w Kielcach pod patronatem Wydziału Humanistycznego UJK oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Głównym Sponsorem przedsięwzięcia był Prezes Trzuskawica S.A. wraz z Radą Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1.  

   „Nie spodziewaliśmy się, że aż 15 gimnazjów odpowie na nasze zaproszenie, bo przecież dbałość o poprawność językową wśród młodzieży nie jest dziś popularna” - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami mgr Tamara Staniec. A jednak udało się przyciągnąć aż 61 uczestników z Kielc i powiatu! Dotarła reprezentacja Gimnazjum nr 6, nr 10, nr 12, nr 16 w Kielcach, Gimnazjum w Kostomłotach II, w Daleszycach, w Chęcinach, w Sobkowie, w Piekoszowie, w Wolicy, w Masłowie, w Nowinach, w Miąsowej, w Pierzchnicy i w Brynicy. 

  Komisja Polonistyczna uznała, że treść dyktanda powinna nawiązywać do charakteru naszej szkoły. Mając to na uwadze, mgr Anetta Myśliwska przygotowała tekst oparty na motywie budowy domu. Można powiedzieć, że uczestnicy dyktanda krok po kroku budowali swój wymarzony dom, a potem urządzali teren wokół niego, dzięki czemu lepiej poznali specyfikę różnych zawodów i przynależne im fachowe słownictwo. Kto wie, czy takie doświadczenie nie sprawi, że w przyszłości zechcą zostać architektami, geodetami lub budowlańcami? 

   Ważnym punktem programu było wystawienie barwnej inscenizacji sztuki Mikołaja Gogola pt.: „Ożenek”, w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Zgoda” pod kierunkiem Pani prof. Doroty Sarek.  

W tym czasie Komisja Konkursowa, której przewodniczyła mgr Barbara Bukowska, oceniła prace gimnazjalistów i wytypowała zwycięzców. Najlepiej napisała Anna Kwiatkowska z gimnazjum w Daleszycach. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kwiecień z gimnazjum w Wolicy, a trzecie – Maciej Moćko z gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6 w Kielcach. Wszyscy laureaci otrzymali między innymi tablety ufundowane przez Prezesa Trzuskawicy S.A. - Pana Janusza Miłucha. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Dziekan Wydziału Humanistycznego - Pan Janusz Detka, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty - Pan Tomasz Pleban, oraz Doradca Metodyczny nauczycieli języka polskiego - Pani Małgorzata Miazga. I Nagrodę wręczyła Pani Irena Surma, reprezentująca Trzuskawicę S.A.. Przewidziano też nagrodę pocieszenia za zajęcie czwartego miejsca, tuż za podium, którą przekazano Aleksandrze Mazur z gimnazjum w Wolicy.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy wrażliwości językowej i znajomości zasad pisowni!  

   Pomysł zorganizowania dyktanda technicznego chwalił obecny na uroczystym finale Profesor Janusz Detka, Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach: „Podoba mi się pomysł dyktanda o charakterze technicznym. Trzeba pisać poprawnie nawet wtedy, kiedy mówi się o elementach budowlanych, technologicznych. To pilnowanie, powiem więcej - pielęgnowanie języka jest naszym wspólnym zadaniem. Dzisiejszy konkurs jest znakomitym tego przykładem”.                                          

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/gimnazjalisci-pisali-dyktando-techniczne-w-zespole-szkol-zawodowych-numer-1-w-kielcach,12721184/ 

   Wszyscy uczestnicy zapewnili, że będą mile wspominać swój pobyt w naszej placówce. Liczymy, że Wielkie Dyktando Techniczne nabierze rozgłosu i za rok znów się spotkamy, być może w jeszcze większym gronie!  

ORGANIZATOR SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SPONSOROM ORAZ  WYDZIAŁOWI HUMANISTYCZNEMU UJK

 I ŚWIĘTOKRZYSKIEMU KURATORIUM OŚWIATY ZA OBJĘCIE PATRONATEM

  I WIELKIEGO DYKTANDA TECHNICZNEGO!!! 

Dziękujemy wszystkim mediom za zainteresowanie naszą inicjatywą – Redakcji: TVP Kielce, Radia Kielce, Radia Fama, Gazety Wyborczej, Echa Dnia. 

KOMISJA POLONISTYCZNA DZIĘKUJE DYREKCJI ZSZ NR 1 ZA OGROMNĄ POMOC

W REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘCIA.  

 

 

   

Forum inaugurujące projekt pn. "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe"

28 listopada 2017 r.
BEST Western Grand Hotel w Kielcach 

  

 

 

MARATON CZYTANIA - IMPREZA POPULARYZUJĄCA CZYTELNICTWO
16 LISTOPADA 2017

 

Dnia 16 listopada  2017 r. w naszej Szkole odbył się po raz kolejny Maraton Czytania. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty książek zakupionych z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Maraton trwał w godzinach 10.00 – 13.30, a jego głównym założeniem  była popularyzacja czytelnictwa.

Wśród czytanych książek  były takie tytuły jak:  „Bez rąk , bez nóg,  bez ograniczeń” – Nick Vujicic, „Metro 2033, 2034, 2035” - Dmitry Glukhovsky  „Kobiety niepokorne” - Cristina Morato,  „We dwoje” - Nicholas Sparks, „Żerca” - Katarzyna Berenika Miszczuk, cykl Ricka Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „W krainie kota” - Dorota Terakowska, „Angele Dei” - Dariusz Domagalski, „Afrykańskie równanie” - Yasmina Khadra, „Córeczka” - Kathryn Croft ale nie zabrakło też książek Stephena Kinga oraz pozycji z literatury faktu. Wspólnie poznawaliśmy świat literatury. Młodzież miała możliwość zapoznać się z nowościami wydawniczymi zaprezentowanymi w formie wystawy. Nowe książki wzbudziły wiele radości i entuzjazmu na myśl o możliwości przeczytania tak interesujących pozycji.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa i literatury, a także zerwanie ze stereotypem, że nikt już nie czyta książek, patrząc bowiem na czytających uczniów, aż chce się przytoczyć hasło akcji zainicjowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” – „Jak nie czytam, jak czytam!”.
W Maratonie wzięły udział klasy: III aB z Panią prof. Tamarą Staniec, II San z Panią prof. Joanną Czerwińską, II Dm z Panią prof. Barbarą Charabin, IV San i II bB z Panem prof. Wojciechem Boroniem, III MB z Panią prof. Izą Ciosk oraz uczennica z klasy II AK.

Maraton został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy – mgr Renatę Krawiec i mgr Jolantę Kolendę.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację Maratonu i zapraszamy na kolejną edycję, tradycyjnie już  za rok!

 

 

  

 

WYCIECZKA INSTRUKTAŻOWA DO KRAKOWA
16 LISTOPADA 2017
 

Dnia 16.11.2017r. odbyła się wycieczka do Krakowa na budowę Uniwersyteckiego Szpitala DziecięcegoW wyjeździe fakultatywnym uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej i drugiej - technik oraz monter urządzeń i instalacji sanitarnych oraz nauczyciel p.n.z. p.Marcin Woś. Przyszli instalatorzy mogli zobaczyć  urządzenia, materiały i ich montaż  oraz techniki jakie stosuje się obecnie w instalacjach sanitarnych na tak dużych budynkach. Obiekt ten będzie największym szpitalem tego typu w Polsce. Wejście na budowę udało się dzięki współpracy naszej Szkoły z jedną z największych firm w Polsce produkującą systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne Polonez Plus.

Podziękowania dla: Zarządu, Pana Sebastiana Sz. (spec. od sp. BHP) oraz  Pana Aleksandra Cz. (kierownik robót) z firmy Polonez Plus.

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
14 LISTOPADA 2017
 

14 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 odbył się finał Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej halowej klas III i IV o nagrodę Dyrektora Szkoły. Do finału awansowały klasy IV San, III San, III DM oraz IV MB. O pierwsze miejsce, po dramatycznym meczu, stojącym na bardzo wysokim poziomie, toczonym w duchu fair zagrały klasy IV San oraz III San. Zwyciężyli maturzyści z klasy IV San, w składzie których wystąpili: Haba Dominik, Orliński Konrad, Otawski Tomasz, Wołowiec Arkadiusz, Ciszek Bartłomiej, Haba Rafał. Kolejne miejsca zajęły klasy III San, III DM, oraz IV G. Królem strzelców Turnieju został Dominik Haba z klasy IV San. Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Pani Dyrektor Moniki Biskup puchary, medale i dyplomy.
Sponsorami Mistrzostw byli: Hurtownia Kiel-Tech – piłki halowe, Zakłady Spożywcze Społem- zestaw majonezów, musztard, pendrive, Hurtownia kosmetyków samochodowych - plak, odmrażacz, gąbki samochodowe i ścierki do tapicerki, Piekarnia Społem - pieczywo, ciastka, Uzdrowisko Busko Zdrój – wody Buskowianka, bufet szkolny - talony na bezpłatne gyrosy.
Mecze sędziowali uczniowie: Filip Postawa, Maciek Piecyk, Kamil Kaczmarczyk i Konrad Orliński. 

Organizatorem Mistrzostw Szkoły był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Pietraszek.
W marcu przyszłego roku odbędą się Mistrzostwa klas pierwszych i drugich. GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY!

 

1 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 LISTOPADA 2017

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Świętując 11 listopada, pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości  w naszej szkole miały miejsce w czwartek, 9 listopada 2017 r.
Montaż  słowno- muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy IV G: Anita Gumuła, Klara Mac, Daria Kalemba, klasy II AK: Justyna Głowacka, Oliwia Stala, Patryk Zieliński i IIIG - Patryk Pietrala.
Nad wszystkim czuwały autorki scenariusza: Pani prof. Ilona Michnicka, Pani prof. Tamara Staniec i Pani prof. Barbara Bukowska. Oprawę muzyczną przygotowali Pan prof. Piotr Gorzelak i Pan Wojciech Lisowicz - student UJK. Spektakl był ciekawą lekcją historii.

 


 

ZWIEDZALIŚMY MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU
10 LISTOPADA 2017

W dniu 10.11.2017 roku klasy: IVaB, IVbB, IVG, IVSAN, IVMB pod opieką Pani prof. Anetty Myśliwskiej, Pani prof. Barbary Bukowskiej, Pani prof. Doroty Sarek, Pani prof. Marty Wołcerz oraz  Pana prof. Wojciecha Boronia uczestniczyły w wycieczce do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau.

To miejsce, będące świadkiem holocaustu, nazistowskich zbrodni ludobójstwa, pozostało w naszych sercach i umysłach
wstrząsające doznania i refleksje
.

 

 

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 W KIELCACH


ZAPRASZA 29 LISTOPADA 2017 r. DO UDZIAŁU


w WIELKIM DYKTANDZIE TECHNICZNYM


UCZNIÓW KLAS II i III GIMNAZJUM!


POD PATRONATEM WYDZIAŁU HUMANISTYCZNEGO UJK


i ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY


To pierwsze w naszym mieście dyktando o tematyce technicznej! Poprzez wspólną zabawę chcemy promować wśród młodzieży z gimnazjum szkolnictwo zawodowe i dbałość o kulturę języka.
Jesteśmy szkołą wszechstronną - skutecznie łączymy kształcenie w zakresie przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Nasi uczniowie stale uczą się odpowiedzialności językowej, dlatego z powodzeniem zdają egzaminy maturalne i zawodowe.

Zachęcamy do wspólnej zabawy również przedstawicieli firm z branży budowlanej i technicznej. Liczymy na duże zainteresowanie, bo przecież Polacy nie gęsi – poprawnie mówią i piszą! :)

 

 

Dyrekcja oraz Nauczyciele Języka Polskiego
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach

   

  

 

AKCJA TRWA !!!

 

  SCYZORYKI ZBIERAJĄ DLA AFRYKI!

 

1 

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach  

serdecznie zaprasza
do udziału w akcji Wielkiej Zbiórki przyborów szkolnych dla biednych dzieci z Beninu i Togo.

Na prośbę absolwenta naszej Szkoły, Pana Jacka Słowaka, prezesa Stowarzyszenia SALUTEM, zbieramy kredki, farbki, pędzelki, bloki rysunkowe itp., zabawki edukacyjne typu klocki oraz worki szkolne lub cienkie plecaki, a także letnią odzież i lekkie obuwie, które przekażemy do Afryki.   

Proponujemy do końca listopada 2017r. zorganizowanie zbiórki wspomnianego asortymentu we wszystkich szkołach w Kielcach i w okolicy. Liczymy na duże zaangażowanie młodzieży! To wyjątkowa okazja, by w praktyczny sposób wyrazić naszym młodszym kolegom i koleżankom z Afryki przyjazne pozdrowienie.

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

ŻYCZYMY SUKCESU!  

 

  

ASPEKTY PRAWNE CYBERPRZEMOCY
25 PAŹDZIERNIKA 2017

Dnia 25 października 2017 roku w ramach projektu ,,Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze’’ uczniowie z klasy I AK/MB i I DM/SAN i I msm uczestniczyli w spotkaniu w Bibliotece Wojewódzkiej z funkcjonariuszami Policji IV KP. 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ
24 PAŹDZIERNIKA 2017

W ramach realizacji programu profilaktycznego KODEKS WALKI Z RAKIEM uczestniczyliśmy w ŚWIATOWYM DNIU WALKI Z OTYŁOŚCIĄ. Promowaliśmy wśród młodzieży ideę zdrowego stylu życia: prawidłowego odżywiania bogategow warzywa i owoce zawierające wiele witamin i składników mineralnych, dobrze zbilansowanej diety i sportowego stylu życia. Uświadomiliśmy młodzieży problemy zdrowotne wynikające z nadwagi. 

 

 

CZYTANIE "Wesela" - UCZTA DLA DUSZY I UMYSŁU
23 PAŹDZIERNIKA 2017

W naszej Szkole odbyło się WIELKIE CZYTANIE "Wesela”. Było to nawiązanie do ogólnopolskiej akcji, która we wrześniu odbyła się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Mogliśmy uszłyszeć bardzo różnorodną interpretację dramatu Wyspiańskiego. Czytającym i słuchaczom towarzyszyły ogromne emocje.

DZIĘKUJEMY! 

 

 

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

 W TYGODNIU OD 23-27.10.2017r.

 PONIEDZIAŁEK – 1

 WTOREK – 4

 ŚRODA – 20

 CZWARTEK – 8

 PIĄTEK – 21

                                                      POWODZENIA!      

                                                                   SAMORZĄD SZKOLNY
                                                 

                                                                                            

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 W KIELCACH

ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJI

NA RZECZ DZIECI Z BENINU I TOGO W AFRYCE!
23 października 2017

               Stowarzyszenie SALUTEM z Kielc, reprezentowane przez jego prezesa, Pana Jacka Słowaka – absolwenta naszej szkoły, zwróciło się do nas z prośbą o wsparcie dla Fundacji EDU Afryka. Fundacja ta zajmuje się edukacją dzieci w dwóch najbiedniejszych krajach Afryki Subsaharyjskiej: Beninie i Togo. Zdecydowaną większość tamtejszego społeczeństwa stanowią ludzie żyjący poniżej granicy ubóstwa. Borykają się oni z brakiem wody, elektryczności, żywności, ochrony zdrowia i podstawowego wykształcenia.

         Ponieważ Stowarzyszenie SALUTEM realizuje projekt pod hasłem: „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i już w drugiej połowie grudnia jego członkowie wyruszają na eksplorację egzotycznego kontynentu, chcemy jak najszybciej zebrać i przekazać za ich pośrednictwem przybory szkolne, zabawki oraz letnią odzież najbiedniejszym dzieciom z Beninu oraz Togo.

Potrzebne są kredki, farbki, pędzelki, klocki, worki lub małe plecaki, odzież i lekkie obuwie.

         Samorząd Szkolny w ZSZ Nr 1 proponuje do 24 listopada 2017r. zorganizowanie wielkiej zbiórki wspomnianego asortymentu we wszystkich szkołach w Kielcach i z okolic. Liczymy na duże zaangażowanie młodzieży! Jesteśmy przekonani, że tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym! To wyjątkowa okazja, by w praktyczny sposób wyrazić naszym kolegom i koleżankom z Afryki przyjazne pozdrowienie.

Scyzoryki zbierają dla Afryki!                                                                                                                                                                                                                                                              

                                      Z ciepłymi pozdrowieniami koordynator przedsięwzięcia

                                                                   - ZSZ Nr 1 w Kielcach

                                                            

REGULAMIN AKCJI

POD HASŁEM: „SCYZORYKI ZBIERAJĄ DLA AFRYKI”

1.   Szkoły zgłaszają koordynatorowi udział w akcji do 10 listopada 2017r.

2.   Akcja trwa do 24 listopada 2017r.

3. Koordynator akcji działa w ścisłym porozumieniu z kierownictwem Stowarzyszenia Salutem.

3. Każda szkoła wyznacza osobę odpowiedzialną za organizację zbiórki w swojej placówce /najlepiej nauczyciela – opiekuna Samorządu Szkolnego lub zespół wychowawców/ i przekazuje koordynatorowi akcji dane kontaktowe.

4.   Należy sporządzić listę zebranych artykułów i spisać dokładną ich ilość.

5.   Zebrane przybory oraz odzież powinno się przechowywać w wyznaczonym do tego miejscu i odpowiednio zabezpieczyć wraz z listą do momentu odbioru.

6. Sposób i termin transportu zebranych rzeczy będzie dostosowany do możliwości szkół i indywidualnie określony przez Stowarzyszenie SALUTEM.

7. Koordynator ma prawo do informowania mediów oraz instytucji samorządowych o przebiegu akcji i szkołach biorących w niej udział.

                                                                     ŻYCZYMY POWODZENIA!

 

 

SŁODKA KWESTA
           23 PAŹDZIERNIKA 2017

 

Dnia 23 października 2017 roku  nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Pola Nadziei w ramach wsparcia Hospicjum w Kielcach.

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie Hospicjum. Podczas długiej przerwy odbył się kiermasz ciast.
W ramach kampanii Pola Nadziei dla Hospicjum udało się zebrać 538,42zł. Serdecznie dziękuję za okazane serce i wielkie zaangażowanie szczególnie uczniom klasy:  IIIaB, IIIAK/MB, IAK/MB, IV DM, IVAK, którzy upiekli ciasta, przynieśli serwetki, tacki i inne pomoce.

Koordynator:

Pani prof. Anna Szewczyk

 

 

 

 

DWOREK LASZCZYKÓW - LEKCJA MUZEALNA

 

Uczniowie klas: III aB pod opieką p. prof. Ilony Michnickiej, klasy IV G pod opieką  p. prof. Barbary Bukowskiej oraz klasy  IIAK/Mb z wychowawcą p. prof. Magdaleną Bińkowską obejrzeli w Dworku Laszczyków wystawę pt. „Byliśmy jeszcze dziećmi… Dzieci Kielecczyzny
w latach II wojny światowej”. Ucziowie naszej Szkoły zwiedzali tę wystawę, która była wstrząsającym zapisem przeżyć dzieci i młodzieży tamtych czasów.

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
         19 PAŹDZIERNIKA 2017 

 

W dniu 19 października 2017r. - czwartek uczestniczyliśmy w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Szkole  Podstawowej Integracyjnej Nr 11 ul. Jasna w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej. Młodzież naszej szkoły promowała kierunki kształcenia w Technikum Nr 1 i Branżowej Szkole Zawodowej Nr 2 i zachęcała uczniów kończących gimnazja i szkołę podstawową do podjęcia nauki w naszej szkole. Młodszym kolegom udzielali porad zawodoznawczych.

 

 

 

 

SAMUEL
        18 PAŹDZIERNIKA 2017

  

Dnia 18 października 2017 roku uczniowie z klasy IV DM wraz z opiekunami Panią prof. Barbarą Charabin i Panią prof. Anną Szewczyk wzięli udział w pokazie filmu "Samuel" oraz warsztatach zorganizowanych we współpracy z Festiwalem Filmów o Tematyce Żydowskiej.

 

Warsztaty były prowadzone przez pana Tomasza Taraszkiewicza, scenarzystę i pomysłodawcę filmu "Samuel", wieloletni przyjaciel Samuela Willenberga, uczestnika buntu w Treblince oraz powstania warszawskiego. Opowiadał o niezwykłej osobowości człowieka, który zmierzył się z potężnym złem. Była to też okazja do rozmowy o budowaniu tożsamości, odradzaniu się kultury żydowskiej oraz niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą stygmatyzowanie innych.

 

 

 

 

DZIEŃ SPORTU
         17 PAŹDZIERNIKA 2017

 

 

Mistrzostwa Klas Pierwszych w Lekkoatletyce, popularnie zwane Dniem Sportu, to cykliczna impreza organizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego – Krzysztofa Jóźwika- dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Tegoroczne zawody odbyły się 17 października 2017 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach. Rywalizacja była zażarta , a zabawa wyśmienita… padło trochę rekordów .

 

 

 

  

 

 

4

 

 

 

IV Edycja Programu "JUNKERS SZKOLI"


Sześcioro uczniów ZSZ nr 1 z klas technikum urządzeń sanitarnych uczestniczy w zajęciach będących realizacją programu edukacyjnego "Junkers szkoli". Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu funkcjonowania urządzeń grzewczych oraz poznania nowoczesnych technologii wykorzystywanych w tego rodzaju urządzeniach.
Merytoryczną realizacją projektu zajmuje się Pani mgr inż. Iwona Frydel. Uczniowie w ramach zajęć mogą poznawać tajniki  budowy i funkcjonowania kondensacyjnych kotłów gazowych oraz pomp ciepła. Niezwykle interesujące są także informacje dotyczące technik solarnych, będących ważną alternatywą dla tradycyjnych technik grzewczych. Nabyta wiedza i umiejętności będą systematycznie sprawdzane. Nagrodą za najlepsze wyniki są vouchery na szkolenia dla autoryzowanych instalatorów Junkers. Wyróżnieni uczniowie zostaną dodatkowo nagrodzeni kursem, którego ukończenie umożliwi uzyskanie uprawnień SEP, niezbędnych każdemu instalatorowi urządzeń grzewczych.

 

 

 

Uczestnicy programu w roku szkolnym 2017/2018:
 
Klasa IV San
1. Magda Kwas
2. Jan Lipiński
3. Łukasz Rysiński

Klasa III San
1. Konrad Krakowiak
2. Szymon Orzeł
3. Sebastian Wojciechowski

 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Lato w obiektywie"
      ROZSTRZYGNIĘCIE

 

Wyniki konkursu fotograficznego „Lato w obiektywie”.

 

Na  ogłoszony przed wakacjami konkurs fotograficznym pod tytułem  „Lato w obiektywie” wpłynęło kilkanaście zdjęć. Szkolni specjaliści od fotografii – pani prof. Małgorzata Jonak i pan prof. Krzysztof Tomczyk, wybrali najciekawsze tematycznie i najlepsze pod względem technicznym prace. Autorki  najlepszych zdjęć otrzymają nagrody książkowe.

 

  1.Maja Zielińska - kl. I AK   2.Angelika Cichocka - kl. III AK   3.Maja Zielińska - kl. I AK   Wyróżnienie: Angelika Cichocka - kl. III AK

 

Organizatorki: p. Łucja Gładka, p. Dominika Mijas-Musiał

 

 

 

SZYBUJ BEZPIECZNIE W INTERNETOWEJ CHMURZE 2017
PROJEKT 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej, siódmej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017" skierowanej do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego. Tematyka tegorocznej, siódmej edycji Projektu związana jest z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 „Lepszy Internet zaczyna się od Ciebie".

Tegoroczna edycja Projektu zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Cele Projektu:

1. Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.
2. Promocja hasła Dnia Bezpiecznego Internetu 2018: „Lepszy Internet zaczyna się od Ciebie!".
3. Nabycie wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych.
4. Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. Rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
5. Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.


Projekt objęli patronatem honorowym:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Organizatorzy: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Patronat medialny: Radio Zet Gold, Telewizja Świętokrzyska, Echo Dnia.

 

Partnerzy: Allegro, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Świętokrzyska Grupa Wojewódzka International Police Association


Regulamin konkursu:

ETAP SZKOLNY:
Uczniowie przygotowują multimedialny poradnik dla rówieśników
„Cyberpomoc kontra cyberprzemoc".

 

Przemoc rówieśnicza w sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających i kompromitujących informacji, zdjęć czy filmów, dopisywanie obraźliwych komentarzy to najczęściej występujące zagrożenia mające niezwykle negatywny wpływ na psychikę młodego człowieka.

Uczniowie przygotowują indywidualnie multimedialny poradnik dla rówieśników „Cyberpomoc kontra cyberprzemoc”.

Pracę należy wykonać w programie Power Point MIX (max 15 slajdów) lub Power Point lub w innym programie do tworzenia prezentacji.  

Termin przekazania prac do Opiekunów projektu to 14 listopada 2017 r. – etap szkolny

Dla uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody!!!

 

Opiekunami Projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017” na terenie szkoły są:
mgr Anna Szewczyk i mgr Elżbieta Pozłótka.

  

 

AKCJA "SZCZĘŚLIWY NUMEREK"

 

SAMORZĄD SZKOLNY ZSZ NR 1 w KIELCACH OBWIESZCZA, IŻ OD 16.10.2017r. OBOWIĄZUJE ROZPORZĄDZENIE DYREKCJI W SPRAWIE ROZPOCZĘCIA AKCJI „SZCZĘŚLIWY NUMEREK”.

WSZYSCY ZAINTERESOWANI SĄ PROSZENI O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM NOWEGO PRZYWILEJU UCZNIÓW I PRZESTRZEGANIE JEGO ZASAD.

JESTEŚMY PRZEKONANI, ŻE TO PRZEDSIĘWZIĘCIE JESZCZE BARDZIEJ UATRAKCYJNI SZKOLNE ZYCIE I OKAŻE SIĘ WSPÓLNYM DOBREM.

REGULAMIN „SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA”

w ZSZ Nr 1 w Kielcach

1. Każdy ma prawo do szczęścia.

2. Szczęśliwy Numerek będzie zawierał liczby od 1 do 36, które odpowiadają przypisanemu numerowi w dzienniku lekcyjnym.

3. Liczba raz wylosowana nie będzie brała udziału w dalszych losowaniach,   aż do wylosowania ostatniego numerka.

4. Szczęśliwy Numerek zwalnia z:

 • niezapowiedzianych kartkówek;
 • niezapowiedzianych odpowiedzi;
 • zadanych prac domowych.

 Szczęśliwy Numerek nie zwalnia z:

 • zaplanowanych sprawdzianów;
 • zaplanowanych kartkówek;
 • zaplanowanego pytania;
 • bieżącej pracy na lekcji oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek;
 • wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego;
 • ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego.

5. Szczęśliwe Numerki będą przypisane do kolejnych dni nauki raz w miesiącu przez przewodniczącego lub zastępcę Samorządu, a następnie podane do wiadomości na tablicy ogłoszeń Samorządu Szkolnego oraz w pokoju nauczycielskim.

6. W przypadku, gdy uczeń nie zachowuje podstawowych norm społecznych oraz nie wypełnia obowiązków uczniowskich zarówno na lekcji jak i na przerwach, nie może on skorzystać z praw przysługujących Szczęśliwemu Numerkowi.

UWAGA! Szczęśliwy Numerek nie chroni od uwag za złe zachowanie. Wówczas nauczyciel w porozumieniu z Wychowawcą klasy bądź Dyrekcją Szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w akcji Szczęśliwy Numerek.

7. Jeżeli uczeń jest nieobecny w dniu jego Szczęśliwego Numerka, traci możliwość wykorzystania go w innym terminie.

8. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi lub pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numeru.

9. Szczęśliwy Numerek nie będzie obowiązywał w terminie dwóch tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną.

10. Przywilej Szczęśliwego Numerka zostaje całkowicie zawieszony przez Dyrektora Szkoły w przypadku rażącego nieprzestrzegania jego zasad przez uczniów.

PAMIĘTAJ!

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

W TYGODNIU OD 16-20.10.2017r.

PONIEDZIAŁEK – 35

WTOREK – 5

ŚRODA – 22

CZWARTEK – 6

PIĄTEK - 23

  

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 PAŹDZIERNIKA 2017

 

Uroczystości  z okazji Święta Edukacji Narodowej w tym roku odbyły się  13 października 2017r. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa w konwencji „ The Voice of Teachers".  Grupa wybranych nauczycieli stanowiła jury, które zgadywało jakiego nauczyciela parodiuje uczeń. Zabawnych sytuacji i pomyłek było bardzo dużo.

 
  

SAMORZĄD SZKOLNY - SEKCJA WOLONTARIATU

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

W dniach 29-30 września 2017 roku odbyła się zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności, w której wzięli udział nasi uczniowie. Zbiórka od kilku lat odbywa się w sklepach na terenie Kielc. Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat delegowani są na teren sklepu LEWIATAN przy ulicy Karczówkowskiej w charakterze wolontariuszy wspierających działania Kieleckiego Banku Żywności. Działania charytatywne prowadzone przez Bank Żywności, a wspierane przez uczniów odbywają się w trzech etapach w ciągu całego roku szkolnego. Pierwszy etap przypada na przełom września i października, tj. etap wspierający najbardziej potrzebujących przed nadejściem zimy. Drugi etap obejmuje okres świąt Bożego Narodzenia, zaś trzeci okres świąt Wielkanocnych. Uczniowie z naszej szkoły chętnie angażują się w zbiórki i podobne tego typu działania wolontariackie i robią to niemal wzorowo. Życzymy naszym wolontariuszom i wszystkim chcącym zaangażować się  w działania charytatywne jeszcze większego pragnienia służby na rzecz ludziom najbardziej potrzebującym.

 

 

  

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA
w naszej szkole
- promocja zakupionych książek.


Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

 

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu, szczególnie w jesienne deszczowe dni.

 

29 września 2017 roku, w bibliotece czytałyśmy wraz z uczniami „Bajki filozoficzne” autorstwa Michela Piquemala. Ponadto klasa IV AK wraz z prof. Izabelą Młynarczyk nauczycielką języka angielskiego  czytała książkę pt. "Dracula" Brama Stokera wydaną w języku oryginalnym. Obie książki zostały zakupione z budżetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania fragmentów książek na lekcjach, które tego dnia odbyły się w szkole. Oto osiemnaście tytułów (w dużej mierze zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), z których fragmenty tego dnia - w 24 klasach na 35 lekcjach - głośno czytali nasi nauczyciele uczniom:

 

 

KLASA

AUTOR LUB/I TYTUŁ KSIAŻKI

II bB

Byłam służącą w   arabskich pałacach – Laila Shukri

IV DM

Kobieta na krańcu   świata – Martyna Wojciechowska

I AK/Mb

IV AK

Oskar i pani Róża - Eric   Emmanuel Schmitt

II San

Trzy metry nad   niebem – Federico Moccia

III San

II DM

 

Lalki w ogniu – Paulina   Wilk

IV DM

III DM

III aB

Być jak płynąca   rzeka – Paulo Coelho

III San

W dżungli życia – Beata   Pawlikowska

II DM

I aB

Podróż na koniec   świata – Henning Mankell

III AK

O miłości i innych   demonach – Gabriel Garcia Marquez

IV AK

Drakula

Bajki filozoficzne : Jak żyć razem? – Michel Piquemal

I MMS

Mitologia – Jan   Parandowski

I DM/San

Książę Mgły – Carlos   Ruiz Zafon

Mężczyzna, którego   nie chciała pokochać – Federico Moccia  

II aB

 

Nieproszony gość – Charlotte   Link

IV aB

IV bB

I DMS

Mężczyzna, którego   nie chciała pokochać – Federico Moccia

I aB

Książę Mgły – Carlos   Ruiz Zafon

IIaB

Bóg nigdy nie mruga   – Regina Brett

 

   

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 WRZEŚNIA 2017

 29.09

 

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do czytania w tym dniu uczniom na lekcjach fragmentów książek, przynajmniej przez 5-10-15 min. Nasze propozycje książkowe znajdują się w pokoju nauczycielskim, po inne zapraszamy do biblioteki.

Dlaczego propagujemy obchodzenie w szkole świąt czytelniczych?

Ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu itd...

                                                                          Zapraszamy!

 

                                                                                                              Nauczyciele bibliotekarze

 

 

WITAMY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
ZDJĘCIA KLASOWE

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
28 WRZEŚNIA 2017

 

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Monika Biskup życzyła uczniom, aby rozwijali swoją wiedzę, talenty i czuli się dobrze w nowej szkole. Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów na Sztandar Szkoły. Po części oficjalnej rozpoczęły się tradycyjne otrzęsiny. Uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza Klas Pierwszych. W kilku konkurencjach wykazali się wiedzą na temat naszej Szkoły. Część artystyczną wzbogaciły humorystyczne reklamy, promujące wybór nauki w „Budowlance”. Tytuł Mistrza Klas Pierwszych zdobyła kl. I AK/Mb. Zwycięzców nagrodzono gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów pasowania na ucznia ZSZ nr 1. Zwycięska klasa otrzymała certyfikat pozwalający wybrać w miesiącu październiku jeden dzień bez pytania.

 

G R A T U L U J E M Y ! ! !

 

Organizatorzy

 

                                                 NAUCZYCIELE:                  UCZNIOWIE:

                                              DOROTA SAREK               MARLENA ŁĘCKA IIIAK

                                              ILONA MICHNICKA           SARA PĘKALSKA III AK
                                              MAGDALENA SNOPEK       OLIWIA STALA II AK
                                              DOROTA ŚWIĄDER           PATRYK ZIELIŃSKI II AK
                                              IWONA KAWECKA            PATRYK PIETRALA III G
                                              PAWEŁ MORAWSKI           PAULINA KUBICKA III aB
                                                                                    PIOTR WOJSA III San
                                                                                    SEBASTIAN WOJCIECHOWSKI III San
                                                                                    FILIP POSTAWA III San
                                                                                    ADRIAN ŚLIWA II Mb

 

 

 

 

Mathe auf Deutsch - LEKCJA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA
26 WRZEŚNIA 2017

 

Dnia 26.09.2017 roku w ramach obchodów Europejskiego Dnia języków Obcych została przeprowadzona lekcja międzyprzedmiotowa.
Klasa III aB uczestniczyła w zajęciach Mathe auf Deutsch -matematyka po niemiecku, na których uczniowie poznali podstawowe pojęcia matematyczne oraz rozwiązywali proste zadania w języku niemieckim.

Zajęcia przeprowadziły: 
mgr Anna Szewczyk –nauczycielka matematyki
mgr Elżbieta Pozłótka – nauczycielka języka niemieckiego.

 

 

 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 

Z radością informujemy, że nasza Szkoła zdobyła dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

 

Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji dotacji oraz przygotowania sprawozdania
z realizacji działań to czas do 31 grudnia 2017 roku.

 LOGO NPRC

 

   SPOWIEDŹ DIABŁA
15 WRZEŚNIA 2017

 

„SPOWIEDŹ DIABŁA”- taki tytuł nosił spektakl, który obejrzało 220 uczniów naszej szkoły w WDK dnia 15 września 2017r. Tematyka spektaklu była bardzo trudna, ale jednocześnie niezwykle interesująca i pouczająca. Dotyczyła losów mężczyzny, który stał się okrutnym przestępcą i ostatecznie trafił na 25 lat do więzienia. Wyjątkowe było to, że nie mieliśmy do czynienia z aktorem, tylko prawdziwą postacią, która "spowiada" się z własnych grzechów. Z tego powodu spektakl jest niezwykle wiarygodny. Ta sztuka uświadamia widzowi jakie mogą być skutki złych wyborów
w życiu, ale też jak można zupełnie odmienić swoje życie i stać się dobrym.

 

 

 

DODATKOWE DNI WOLNE OD NAUKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 - 02-03.11.2017r.  (czwartek i piątek po Święcie Wszystkich Świętych)

 - 10.01.2018r.       (egzamin zawodowy model „d”)

 - 11.01.2018r.       (egzamin zawodowy pisemny)

 - 02.05.2018r.       (między 01- 03.05.2018r.)

 - 04.05.2018r.       (matura: j. polski – egz. pisemny)

 - 07.05.2018r.       (matura: matematyka – egz. pisemny)

 - 08.05.2018r.       (matura: j. angielski – egz. pisemny)

 - 01.06.2018r.       (piątek po Bożym Ciele)

 - 19.06.2018r.       (egzamin zawodowy pisemny)

 


 

 XI KIELECKI SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2017

 

W dniu 12 września 2017 roku uczniowie klasy IV DM wraz z nauczycielem matematyki z p. Anną Szewczyk uczestniczyli w  XI Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017 w Politechnice Świętokrzyskiej.

Salon Maturzystów to miejsce gdzie matura "spotyka" się ze studiami. Podczas Salonu maturzyści uzyskali komplet informacji na temat matury z matematyki od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, jak również na temat wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od uczelni z całej Polski - co pozwoli im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Nasi maturzyści wysłuchali wykładu p. Henryka Dąbrowskiego,  podczas którego zapoznali się z arkuszem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym z maja 2017 roku w odniesieniu do podstawy programowej i informatora maturalnego. Najczęstsze błędy popełniane przez zdających. Wysłuchali też praktycznych  porad dotyczących  sposobów skutecznej nauki i metod przygotowania się do matury.

               ,,Dobrze zaplanowana i systematyczna nauka daje szansę na sukces”.

 

 

 

WIELKIE CZYTANIE

 

czytan 

W dniu 02.09.2017r w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się Wielkie Czytanie "Wesela” pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej i jego żony.

Aktywny udział wzięły w tej imprezie ucznnice naszej szkoły:

Anita Gumuła klasa IVG

Natalia Kruk klasa IVG

Katarzyna Syska klasa IaB

Magdalena Buchcic II AK

Przygotowały pod kierunkiem Pani prof. Doroty Sarek i Pani prof. Barbary Bukowskiej ciekawą interpretację sceny 4 i 7 z aktu I.

czytan1

 

 Interpretacje scen i slajd przygotowany przez reprezentację naszej szkoły dostrzeżony został przez organizatorów i obecne na imprezie Radio Kielce, które na czołowym miejscu na stronie internetowej Radia Kielce, zamieściło właśnie zdjęcie naszych uczennic.

Brawo!!!!

 

 czytan2

czytan3

czytan4

czytan5

 

  

 
 INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Dnia 04 września 2017r. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach, mgr inż. Monika Biskup, uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2017/2018. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich nauczycieli i uczniów oraz przedstawiła kierownictwo Szkoły - Wicedyrektorów: Panią mgr inż. Beatę Małysz oraz Pana mgra inż. Czesława Sadowskiego, a także Kierownika Warsztatu Szkolnego, Pana Jerzego Bąka i Pedagoga Szkolnego, Panią mgr Edytę Pedrycz. Pani Dyrektor w swojej przemowie nadmieniła, że to szczególny czas dla pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się kontynuować naukę na różnych kierunkach w technikum i szkole zasadniczej. Zapewniła, iż uczniowie oprócz wiedzy zdobędą też cenne umiejętności i wartości. Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważne jest budowanie własnej przyszłości przez pracę i życzyła wszystkim wielu sukcesów.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Drodzy Uczniowie! Podpisujemy się pod słowami Pani Dyrektor obiema rękami i składamy Wam najlepsze życzenia, by ten rok okazał się dla Was przyjemnym doświadczeniem. Pewien słynny kompozytor wyznał, że „uczenie się jest jak wiosłowanie pod prąd: gdy tylko się zaprzestanie - człowiek się cofa”. „Wiosłujcie”więc, co sił!:)

                                                                                 Z pozdrowieniami Samorząd Szkolny

 

 

 

 

 

KONKURS

 

„Lato w obiektywie”

 

Ogłaszamy konkurs na zdjęcia z wakacji.

 Sfotografuj ciekawe krajobrazy, obiekty architektury, barwne rośliny, zwierzęta, itp.

 
Przyjmujemy:

- trzy zdjęcia formatu pocztówkowego, na matowym papierze.

 
Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą , prosimy dostarczyć organizatorkom do 30 września 2017r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 13 października 2017r.

 

 Organizatorki: Łucja Gładka, Dominika Mijas-Musiał

 

 

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ WALKĘ Z RAKIEM
19 CZERWCA 2017

 

doc07016420170620102203

 

XII EDYCJA - KONKURS WIEDZY O WAPNIE
23 MAJA 2017

 

We wtorek 23.05.2017r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyła się XII edycja prestiżowego Konkursu Wiedzy o Wapnie o Stypendium Prezesa Zarządu Trzuskawica S.A.. Konkurs ten ma szczególną wartość dla Szkoły, gdyż przez te wszystkie lata jego organizacją i przebiegiem zajmowała się Pani Wicedyrektor Zdzisława Stojek, która po długiej i ciężkiej chorobie zmarła, pozostawiając po sobie piękną ideę rozwijania u młodzieży budowlanych zainteresowań. Konkurs ze względu na wysokie roczne stypendia i inne cenne nagrody każdego roku przyciąga blisko 100 najbardziej ambitnych uczniów. Udział w konkursie uzależniony jest od wyników w nauce, dlatego uczniowie pracują cały rok, by móc stanąć w szranki z najlepszymi. Wcześniej odpowiednio przygotowują się pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych i korzystają z fachowej literatury. W tym roku zwyciężył Dawid Poddębniak z klasy IIIaB i to jemu Pan Janusz Miłuch - Prezes Zarządu Trzuskawica S.A. ufundował roczne stypendium na łączną kwotę 3,5 tyś. złotych. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kasza z IIIab, otrzymując nagrodę w wysokości 2,5 tyś. złotych. Na podium stanął też Maciej Tolak z klasy IIIbB i z dumą przyjął 1,5 tyś. złotych za zajęcie trzeciego miejsca. Oprócz nagród pieniężnych były też wysokiej wartości nagrody rzeczowe, które z rąk Pana Prezesa i Pana Andrzeja Piwowarskiego - Dyrektora Trzuskawica S.A. odebrało wielu pozostałych uczestników Konkursu.

 

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu i życzymy, by nadal rozwijali w sobie zapał do nauki, sięgając po kolejne trofea!:)

W części artystycznej imprezy wystąpił nowo powstały zespół wokalny i kabaret pod kierunkiem Pana Piotra Gorzelaka ze specjalnym programem, w którym zawarto kluczowe na tę okoliczność słowa: wapno i budowanie. Było przyjemnie i radośnie!

Składamy serdeczne podziękowania Fundatorom stypendium i nagród: Panu Januszowi Miłuchowi - Prezesowi Zarządu Trzuskawica S.A. i Panu Andrzejowi Piwowarskiemu – Dyrektorowi Trzuskawica S.A. oraz Pani Irenie Surmie, która z ramienia Firmy od lat zaangażowana jest w organizację Konkursu. Wdzięczni jesteśmy za zainteresowanie naszą Szkołą i wspieranie zdolnej młodzieży w rozwijaniu budowlanych pasji.

 

 

 

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

 Szanowni Państwo!

Zapraszamy na Dzień Otwartej Szkoły do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach ul. Zgoda 31 dnia 26 kwietnia 2017r. o godz. 10.00.W programie wizyty porady zawodoznawcze, przedstawienie teatralne pt.,,Ożenek" N. Gogola, quiz o roślinach i rozdawanie roślin. Pozdrawiamy i czekamy na przybycie. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie Państwa wizyty do dnia 24 kwietnia 2017r. po nr telefonu 41-36-76-181 lub 41-36-76-832

 

 

 

 WOLONTARIAT - AKCJA DKMS
10 GRUDNIA 2016

 

   W dniach 10-11 grudnia 2016r. w Auchan przy ul. Radomskiej wolontariusze z Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Kielcach aktywnie włączyli się w akcję rekrutacyjną na rzecz Fundacji DKMS, której celem jest walka z białaczką i nowotworami krwi. Zanim uczniowie wyruszyli z pomocą w odnalezieniu genetycznego bliźniaka, m.in. dla dwuletniej Karolinki, wzięli udział w szkolnej prelekcji na temat powstania Fundacji, jej celu i obecnego zasięgu. Ponadto, korzystając z prezentacji multimedialnej DKMS, zdobyli wiedzę merytoryczną o metodach pobierania szpiku oraz jego wykorzystaniu. Stało się oczywiste, że 5% realnych dawców w Polsce w ciągu dziesięciu lat to stanowczo za mało, bo co godzinę u kolejnej osoby stwierdza się nowotwór krwi! Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem i determinacją zachęcali odwiedzających Auchan do zgłoszenia się do rejestru dawców szpiku. Udało się zrekrutować rekordowe 103 osoby! W ciągu dwóch dni młodzież szkolna oraz opiekunowie doświadczyli wyjątkowej atmosfery: życzliwości, empatii, zrozumienia, uśmiechu i uznania ze strony przechodniów oraz koordynatorki DKMS w Kielcach, Pani Ewy Kowalskiej. Wiele osób dopytywało wolontariuszy, jaką szkołę reprezentują… Teraz uczniowie zgodnie przyznają, że chcą powtórzyć akcję wśród kolegów i koleżanek z Budowlanki, bo nie ma nic bardziej cennego niż dar życia:)

Oto wolontariusze, którzy wzięli czynny udział w akcji DKMS: Katarzyna Karwowska, Alicja Wójcik, Dominika Rowińska, Joanna Iwan, Roksana Dłużniak, Adrian Kowalski, Magdalena Wychowaniec, Karolina Sochacz, Bartosz Cecot, Maciej Kubicki, Klaudia Maj, Dominika Jarząbek, Dawid Żółciński, Mateusz Łukasiewicz, Katarzyna Rolle, Bartosz Cędrowicz, Daniel Kuzka, Hubert Bakalarz, Natalia Adach, Katarzyna Łyżwa, Izabela Kupczyk, Daria Kowalska, Dominika Pałka oraz mgr Edyta Pedrycz i mgr Elżbieta Pozłótka. Brawo, Kochani!

   Pani mgr Iza Ciosk, dzielnie wspierająca akcję DKMS w szkole, jest autorką najnowszego hasła na tę okoliczność:

                                BUDOWLANKA SZPIKU FANKA!!!

 

 


 

 

 

Tydzień przedsiębiorczości

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
14-18 LISTOPADA 2016

 

W dniach 14-18 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach programu „Otwarta firma” odbyły się spotkania z przedstawicielami firm i instytucji. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami.

W dniu 14 listopada uczniowie klasy IVaB uczestniczyli w grze edukacyjnej „Chłopska szkoła biznesu”. Zajęcia prowadziły pracownice Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach.

Odbyły się również zajęcia warsztatowe przygotowujące do rozmowy kwalifikacyjnej, w których udział wzięli uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

 

 

 

W dniu 15 listopada uczniowie klas IV zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy w naszym województwie. Zajęcia prowadziły przedstawicielki Urzędu Statystycznego w Kielcach.

 

 

 

Na końcu spotkania uczniowie rozwiązywali krótki test i otrzymali drobne upominki.

W środę 16 listopada gościliśmy Miejskiego Rzecznika Konsumentów –Pana Dariusza Pyka, który zapoznał uczniów klas II Technikum z prawami konsumenta.

 

 

Uczniowie najbardziej zainteresowani byli sprzedażą internetową i prawem konsumenta do reklamacji towarów.

 

GRA MIEJSKA

16 listopada 5-osobowa grupa uczniów klasy IVG wzięła udział w grze miejskiej „Taxmania- pociąg do biznesu” zorganizowanej przez Biuro Rachunkowe „BIUREX” s.c. w Kielcach. W skład grupy weszli:

 

- Karol Sęk

- Michał Mazur

- Damian Żal

- Norbert Szafarczyk

- Bartłomiej Kołodziejczyk

 

Uczestnicy kieleckiej gry miejskiej odwiedzili wiele instytucji, mi.in. Wojewódzki Urząd Pracy, Drugi Urząd Skarbowy oraz firmy: Dom Kredytowy NOTUS S.A., Agencję Pracy Tymczasowej CRAFTS sp.z o.o. Zdobywali wiedzę z zakresu zarządzania firmą, sporządzania biznesplanu, zakładania własnej firmy i rozwiązywali zadania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Po całodniowych zmaganiach nasi uczniowie zajęli II miejsce.

 

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole zakończyła wizyta inspektorów pracy z Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach w dniu 17 listopada. W spotkaniu na temat prawa pracy i zasad bhp udział wzięli uczniowie klas IV Technikum.

 

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i upominki.

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w naszej szkole uczestniczyło około 300 uczniów. Nasi goście – pracownicy instytucji i firm otrzymali dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi. Również nasza szkoła otrzymała dyplom od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości za organizację programu „Otwarta firma” w 2016r.

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSZ nr1 w Kielcach była Urszula Mendak – nauczyciel przedsiębiorczości.

 

 

 KONKURS JĘZYKOWY
8 CZERWCA 2017

 

Dnia 8 czerwca 2017 r. odbył sie konkurs z języka angielskiego dla klas I-szych - " check yourself". Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki języka angielskiego słownictwa, wyrażeń idiomatycznych. Konkurs nadzorowały mgr Magdalena Snopek i mgr Aleksandra Cudzik.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Natalia Dudek kl. I AK

II miejsce - Patryk Pietrala kl. I G

III miejsce - Marta Piotrowicz kl. I G

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Pawłowska kl I AK

2. Sebastian Karcz kl. I AK

3. Szymon Orzeł kl. I San

 

POŻEGNIANIE UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH
29 KWIETNIA 2016

 

Dnia 29.04.2016r. uroczyście pożegnaliśmy ucznów klas maturalnych. Znakomitą uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekunów mgr inż. Moniki Biskup, mgr Moniki Mroczek, mgr inż. Beaty Małysz oraz mgr inż. Piotra Gorzelaka. Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.

 

 

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY - RELACJA
18 MARCA 2016

 

W dniu 18 marca 2016r. w ZSZ Nr 1 odbył się Dzień Otwartej Szkoły na który licznie przybyli gimnazjaliści. Mieli okazję zapoznać się z możliwościami kształcenia zawodowego w naszej szkole. Odwiedzili pracownie lekcyjne, podziwiali ciekawe wystawy ,  wykonali sobie testy orientacji zawodowej.

 

 

 

 

AKCJA SZLACHETNA PACZKA 2015
14 GRUDNIA 2015

 

   2015 rok to XV edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.10 000 wolontariuszy odwiedziło 20 700 rodzin. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców, wśród nich byliśmy także MY- uczniowie „ Budowlanki”.

 

   W tym roku po raz 6-ty wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. Przygotowaliśmy prezenty dla pani Kasi i jej dwóch synów, których wychowuje sama. Chłopcy mają 9 i 12 lat , interesują się piłką nożną .Mama jest z nich bardzo dumna i stara się zapewnić synom jak najlepsze warunki rozwoju. Niestety boryka się z wieloma trudnościami, ponieważ nie ma pracy. Rodzina najbardziej potrzebowała żywności, środków czystości, odzieży dla chłopców, pościeli i wersalki.

   W akcję zaangażowało się wielu uczniów zespołu Szkół Zawodowych nr1, którzy przynieśli produkty żywnościowe, przybory szkolne, odzież, słodycze dla chłopców. Zorganizowaliśmy także zbiórkę pieniędzy ,które przeznaczyliśmy na zakup odkurzacza , pościeli i wersalki. Paczkę przygotowały następujące klasy :IG, IbB, IIG, IIIG, IIAK, IVAK, II Bb, IV bB, III AK, Imur/st,III San. Dziękujemy Pani Dyrektor i Nauczycielom za wsparcie tej akcji i za przekazane dary. Szczególną wdzięczność pragniemy wyrazić grupie absolwentów naszej szkoły, którzy już po raz kolejny włączyli się do naszej akcji.

   W sobotę rano, 12.12.2015 grupa chłopców z naszej szkoły zawiozła paczkę (25 pudeł) do magazynu, który mieścił się w Liceum CK Norwida w Kielcach. Nieco później uczeń klasy IVbB przywiózł wersalkę i przekazał ją wolontariuszce, opiekującej się rodziną. Wtedy można było już dostarczyć rodzinie wszystkie prezenty.

Pani Kasia i jej synowie byli bardzo wzruszeni i zaskoczeni wielkością otrzymanej pomocy. Wolontariuszka , która opiekowała się rodziną przekazała nam laurkę i świąteczną kartkę , którą wykonali dla nas chłopcy, chcąc w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność.

 

Pamiętajcie WARTO POMAGAĆ. Wszystkim zaangażowanym w szkolną akcję Szlachetna Paczka dziękujemy! Liczymy na was także za rok!

 

 

  

PAMIETAMY! - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA
"DZIECI HOLOCAUSTU"
6 PAŻDZIERNIKA 2015

 

Pogłębianie i upowszechnianie wiedzy o zbrodniach hitlerowskich popełnionych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w czasie II wojny światowej, w szczególności wobec dzieci i młodzieży pochodzenia żydowskiego to stały element programu kształcenia obywatelskiego młodzieży w ZSZ nr 1 w Kielcach. Dlatego też 6 października 2015r. na zaproszenie Pani mgr Grażyny Pietrzyk do szkoły przybyły obecne w Kielcach Panie: Joanna Sobolewska-Pyz oraz Jadwiga Gałązka, które w trakcie rozmowy z uczniami uświadamiały, jak ważne jest dziś potępianie przejawów nietolerancji i antysemityzmu. Uczniowie ZSZ nr 1 z zainteresowaniem wysłuchali poruszających wspomnień przybyłych gości. Wcześniej też przygotowali liczne plakaty i dekoracje do motta: „Pomagać innym to najpiękniejszy trud dla człowieka”.

Celem spotkania było nawiązanie do tematu otwartej w październiku w Instytucie Jana Karskiego w Kielcach wystawy. „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice" – to tytuł ekspozycji powstałej z inicjatywy Joanny Sobolewskiej-Pyz, przewodniczącej Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu". Stowarzyszenie to skupia osoby ocalone z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez niemieckiego okupanta na eksterminację i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości. Poprzez fotografie i komentarze wystawa przypomina wzruszające historie żydowskich dzieci, które trafiały pod opiekę odważnych Polaków - ci uznali je za swoje córki i własnych synów. W Polsce z Zagłady ocalało około 5 tysięcy z blisko miliona żydowskich dzieci!

 

 

DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE - DEBATA
24 WRZEŚNIA 2015

    W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 podejmuje się liczne działania edukacyjne mające na celu ochronę zdrowia i życia. I tak 24 września 2015r. odbyła się ważna debata pod hasłem: „Dopalacze kradną życie”, która pozwoliła obalić słodkie kłamstwa i też obnażyć gorzką prawdę o substancjach psychoaktywnych. Problem sięgania po dopalacze dotyka w coraz większym stopniu szkolną młodzież. Wychodząc naprzeciw zjawisku, Pani mgr Edyta Pedrycz, szkolny pedagog, przy współpracy z Komendą Miejską Policji oraz kierownictwem IV Komisariatu Policji w Kielcach zorganizowała spotkanie, w trakcie którego uczniowie zdobyli gruntowną wiedzę na temat szkodliwości dopalaczy i otrzymali instruktaż, jak reagować oraz gdzie szukać pomocy w razie uzależnienia. Jednak największe wrażenie na słuchaczach wywarły wzruszające opowieści podopiecznych Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach. Nauczyciele i uczniowie nie ukrywali łez...Na koniec padały zapytania, życzenia i same dobre słowa. Wszyscy przyznali, że taka rozmowa była potrzebna!

W naszej szkole w porę reaguje się na wszelkie aspołeczne zachowania i udziela natychmiastowej pomocy. Tu nie ma przyzwolenia na przemoc, używki i ignorancję. Każdy, kto ceni bezpieczeństwo i solidną edukację, jest mile widziany w ZSZ nr 1, do którego serdecznie zapraszamy!

 

 

 

KONKURS WIEDZY O WAPNIE
15 MAJA 2015

 

Konkurs został przeprowadzony dnia 15 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach na ul. Zgoda 31. Rozpoczął się o godzinie 900. Udział w nim wzięło 90 uczniów szkoły. Testy konkursowe zostały dostarczone punktualnie przez Przedstawicieli Zakładu „Trzuskawica Spółka Akcyjna” w zaplombowanym opakowaniu. W celu utajnienia danych osobowych uczestników, na pierwszej stronie wpisywali tylko swoje godła odpowiadające numerowi wpisanemu na kopercie. W kopertach znajdowała się kartka, na której uczestnicy wpisywali swoje dane i następnie ją zaklejali.

Czas rozwiązywania testu wynosił 60 minut. O godzinie 1000 uczestnicy konkursu oddali prace komisji, po czym udali się do świetlicy, gdzie mogli skorzystać z poczęstunku. Nadzór w świetlicy sprawowały panie: mgr Anetta Myśliwska i mgr Monika Mroczek. W tym czasie prace uczniów sprawdzała komisja w składzie:

 1. mgr inż. Zdzisława Stojek
 2. mgr inż. Daria Kawulska-Solarz
 3. mgr inż. Monika Biskup
 4. mgr inż. Joanna Koriat
 5. mgr Magdalena Bińkowska
 6. mgr Edyta Pedrycz
 7. mgr inż. Iwona Frydel
 8. mgr inż. Beata Małysz

Nadzór nad prawidłowością przebiegu konkursu sprawowali przedstawiciele ZPW „Trzuskawica” S.A.:

 1. mgr Irena Surma
 2. mgr Dariusz Przybysz

Po sprawdzeniu testów i ustaleniu kolejności odbyło się odtajnienie danych, a następnie uroczyste ogłoszenie nazwisk zwycięzców i osób nagrodzonych oraz wręczenie nagród przez Prezesa Zarządu    z „Trzuskawica Spółka Akcyjna” – pana Michała Jankowskiego. Zgodnie z uzyskanymi wynikami stypendia zdobyli:

 1. I  miejsce – Paweł Siadul       – klasa III bB (stypendium 350 zł miesięcznie)
 2. II miejsce – Maciej Tolak       – klasa  I bB  (stypendium 250 zł miesięcznie)
 3. III miejsce – Bartłomiej Kasza – klasa I aB (stypendium 150 zł miesięcznie).

Wymienionym na liście nagrodzonych (załącznik z podpisami) zdobywcom miejsc od 1 do 31 zostały przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy.

Na tym konkurs zakończono.

 

 

 

 WAMPIRIADA - RELACJA
19 MARCA 2015

Dnia 19 marca 2015 w szkole po raz dziewiąty została zorganizowana    i przeprowadzona akcja oddawania krwi oraz rejestracji osób chętnych do oddania szpiku - „WAMPIRIADA”.

Uczestniczyło w przedsięwzięciu 115 uczniów. 65 osób zostało zakwalifikowanych do oddania krwi, w sumie Centrum Krwiodawstwa pobrało 29,25 litrów.
Poniżej opis działalności Klubu Honorowego Dawcy Krwi ( działamy pod numerem 139).

 

Nasza działalność rozpoczęła, gdy jeden z naszych uczniów uległ wypadkowi i pilnie potrzebna była krew.

 

Widząc zaangażowanie młodzieży i zdając sobie sprawę z problemów związanych z brakiem krwi postanowiliśmy przypominać i pokazywać nowo napływającym uczniom o tym, jak ważne jest czynne uczestnictwo w klubie.

 

I tak od dziewięciu lat   raz do roku organizujemy w szkole DZIEŃ WAMPIRA, to znaczy zapraszamy do naszej placówki przedstawicieli Centrum Krwiodawstwa, młodzież zgłasza się do punktu pobrań oddając krew. Przedsięwzięciu zawsze towarzyszą dodatkowe akcje:

-uczyliśmy pierwszej pomocy,

-zbieraliśmy pieniądze na WOŚP, Górę Grosza, na leczenie sparaliżowanego ucznia, o którym była już mowa,

-tworzyliśmy ścianę miłości na walentynki,

-świętujemy mikołajki - z akcją „Czapka Świętego Mikołaja”, gdzie za zebrane fundusze kupujemy upominki dla Dzieci z domów dziecka,

-wspieraliśmy powodzian ( ze szkoły wyjechały dwie ciężarówki darów ),

- organizowaliśmy spotkania , na których osoby po przeszczepy narządów dzieliły się z uczniami swoimi doświadczeniami,

-organizowaliśmy spotkania, na których przekazywano nam wiedzę dotyczącą przeszczepów szpiku, organów,

-osoby, które przeżyły przeszczep dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami,

-uczymy udzielania pierwszej pomocy, w naszej szkole działa szkolna Grupa Ratownicza,

-apelujemy o oddawanie krwi, organizując heppeningi , gdy pilnie jej brakuje a Centrum Krwiodawstwa zwraca się do nas o pomoc,

-promowaliśmy akcje typu RUCH TO ZDROWIE, ZDROWE ODŻYWIANIE,

-graliśmy koncerty ( zespół zdał w zeszłym roku maturę, nie wiem kto zagra w tym roku),

- przestrzegaliśmy i uświadamialiśmy pokazując i ucząc powagę spraw związanych z bezpieczeństwem na drodze,

-bierzemy również udział w konkursie o Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa”, organizowanym w okresie letnim, gdzie zawsze zajmujemy wysokie miejsce,

 

Takie akcje bardzo pozwalają pokonać strach z oddawaniem krwi, jednoczą młodzież, W SZKOLE POGŁĘBIA SIĘ ATMOSFERA ŻYCZLIWOŚCI I SOLIDARNOŚCI.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze przedsięwzięcie swoim honorowym patronatem objęła Pani Kurator i Pan Prezydent Miasta. Zawsze gościmy także Pana dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Mieczysława Tomalę, który         oddaje honorowo krew w murach naszej placówki. Tak znakomici Goście dodają prestiżu akcjom i tym samym zwracają uwagę wielu osób na tą ważną pomoc innym. Młodzież wysoko ceni wsparcie naszych akcji.

Nasza praca to oczywiście nie tylko ten DZIEŃ WAMPIRA, do którego się solidnie przygotowujemy, to także ciągłe heppeningi, koncerty, wyświetlane na korytarzach prezentacje nawołujące do oddawania krwi, uświadamiające sprawy związane z krwiolecznictwem i świadomej pomocy innym.

- Centrum Krwiodawstwa podaje, że dzięki naszym akcjom zebrana została rekordowa ilość litrów krwi.

Co roku w DNIU WAMPIRA zgłasza się do oddania krwi ponad 100 osób. Ale chyba najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wielu naszych uczniów – uświadomionych powagą tematu opuszczając szkołę ( a honorowymi dawcami z racji wieku są z reguły maturzyści ) zostają stałymi honorowymi dawcami, dużo osób zgłasza się jako potencjalni dawcy szpiku oraz zaraża naszymi ideami innych.


 

 

FIRMA ATLAS - WSPÓŁPRACA
3 STYCZNIA 2015

 

ZSZ nr 1 w Kielcach nawiązał współpracę z firmą ATLAS od stycznia 2015.

 

W dniach 17.11.2014 - 21.11.2014

obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach programu „Otwarta firma” zajęcia prowadzili przedstawiciele lokalnych instytucji i firm wspierających młodych przedsiębiorców i pracowników: Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Biura Rachunkowego „ Biurex”, Urzędu Statystycznego oraz Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Wszystkie spotkania zorganizowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych – Urszula Mendak i Krystyna Lis.

 

Dnia 22.10.2014

w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach pod Patronatem Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Kielcach w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY ZAWODOWEJ pt. ,,Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy" odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych dla Gimnazjalistów. Nasze spotkanie zawodoznawcze i prezentacje kierunków kształcenia kieleckich Szkół Zawodowych: Techników, Zasadniczych Szkół Zawodowych i Liceów Ogólnokształcących cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów kieleckich szkół gimnazjalnych o czym świadczy wysoka frekwencja ponad 250 gimnazjalistów. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy.

Dnia 17.10.2014

ogłoszenie o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze specjalisty ds. ekonomicznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach.

 

Dnia 08.10 2014

uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu w Galerii Korona gdzie w symbolicznym namiocie wolontariusze z Jerozolimy i Tel Awiwu przedstawili historie kieleckich Żydów którzy opuścili Kielce po II wojnie Światowej.

Szkołę w międzynarodowym projekcie reprezentowały mgr Grażyna Pietrzyk i mgr Aleksandra Cudzik oraz młodzież z klasy III G.
Powered by Joomla!®. Designed by: top web hosting company web hosting reseller Valid XHTML and CSS.