Jest to projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Partnerem zagranicznym uczestniczącym w Projekcie był Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina – Brandenburgii w Poczdamie.

Główne cele projektu:

• rozwój zawodowy uczestników poprzez zdobycie praktycznych umiejętności za granicą,
  • wykonywanie przez uczniów prac budowlanych z zakresu robót kwalifikacji kształcenia,
  • poznanie różnych rozwiązań technologicznych,
  • nabycie nowych kompetencji zawodowych,
  • poznanie kultury pracy w Niemczech,
  • zapoznanie z bazą dydaktyczną w Niemczech,
  • wprowadzenie grupy młodzieży w realia europejskiego rynku pracy,
  • doskonalenie językowe, w tym zawodowe,
  • rozwój osobisty uczniów.

Uczestnicy odbędą w Polsce przed rozpoczęciem stażu 65 godzinne szkolenie językowo - kulturowo – pedagogiczne. Zapoznają się z zawodowym słownictwem w języku niemieckim. Ponadto wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają materiały dydaktyczne, materiały piśmienne i kompletne ubranie robocze. Grupa partnerska uzgodniła czas trwania stażu na 14 dni , oraz podjęła ustalenia co do treści programowych zajęć biorąc pod uwagę dotychczasowe umiejętności uczniów nabyte w kraju oraz treści zawarte w podstawie programowej.

Wyjazd zaplanowano na miesiąc maj 2020 i 2021 roku. Staż odbędzie się w wyspecjalizowanym Ośrodku Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą i w Brandenburgu . Staż jest integralnie związany ze ścieżką kształcenia uczniów w kraju. Zgodnie z założeniami, wszyscy uczestnicy otrzymają Certyfikaty Europass-Mobilność, zaświadczenie poświadczające ukończenie kursu językowego oraz certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje zawodowe w trakcie stażu od instytucji przyjmującej.

Regulamin Projektu

Realizacja Projektu - I Działanie