Samorząd szkolny ZSZ nr 1 w Kielcach obwieszcza, iż od 16.10.2017r. obowiązuje rozporządzenie dyrekcji w sprawie rozpoczęcia akcji „szczęśliwy numerek”. Wszyscy zainteresowani są proszeni o zapoznanie się z regulaminem nowego przywileju uczniów i przestrzeganie jego zasad. Jesteśmy przekonani, że to przedsięwzięcie jeszcze bardziej uatrakcyjni szkolne życie i okaże się wspólnym dobrem. Regulamin „szczęśliwego numerka” w ZSZ Nr 1 w Kielcach

1. Każdy ma prawo do szczęścia.
  2. Szczęśliwy Numerek będzie zawierał liczby od 1 do 36, które odpowiadają przypisanemu numerowi w dzienniku lekcyjnym.
  3. Liczba raz wylosowana nie będzie brała udziału w dalszych losowaniach, aż do wylosowania ostatniego numerka.
  4. Szczęśliwy Numerek zwalnia z:
    • niezapowiedzianych kartkówek;
    • niezapowiedzianych odpowiedzi;
    • zadanych prac domowych.
  5. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia z:
    • zaplanowanych sprawdzianów;
    • zaplanowanych kartkówek;
    • zaplanowanego pytania;
    • bieżącej pracy na lekcji oraz posiadania przyborów, zeszytów i książek;
    • wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego;
    • ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego.

6. Szczęśliwe Numerki będą przypisane do kolejnych dni nauki raz w miesiącu przez przewodniczącego lub zastępcę Samorządu, a następnie podane do wiadomości na tablicy ogłoszeń Samorządu Szkolnego oraz w pokoju nauczycielskim.
  7. W przypadku, gdy uczeń nie zachowuje podstawowych norm społecznych oraz nie wypełnia obowiązków uczniowskich zarówno na lekcji jak i na przerwach, nie może on skorzystać z praw przysługujących Szczęśliwemu Numerkowi.
    UWAGA! Szczęśliwy Numerek nie chroni od uwag za złe zachowanie. Wówczas nauczyciel w porozumieniu z Wychowawcą klasy bądź Dyrekcją Szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w akcji Szczęśliwy Numerek.
  8. Jeżeli uczeń jest nieobecny w dniu jego Szczęśliwego Numerka, traci możliwość wykorzystania go w innym terminie.
  9. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi lub pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numeru.
  10. Szczęśliwy Numerek nie będzie obowiązywał w terminie dwóch tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną.
  11. Przywilej Szczęśliwego Numerka zostaje całkowicie zawieszony przez Dyrektora Szkoły w przypadku rażącego nieprzestrzegania jego zasad przez uczniów.

Pamiętaj!

Szczęśliwy numerek w tym tygodniu od 16-20.10.2017r.

• Poniedziałek – 35
  • Wtorek – 5