Branżowa Szkoła II stopnia nr 2 - REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Kształcenie w tej szkole to kontynuacja kwalifikacji z wcześniej ukończonej Branżowej Szkoły I Stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkoła Branżowa II Stopnia może funkcjonować tylko w tych zawodach, które mają możliwość kontynuacji na poziomie technika.

Kończąc Branżową Szkołę II Stopnia oraz zdając egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom technika oraz uzyskuje wykształcenie średnie.

Dodatkowo ważnym elementem Branżowej Szkoły II Stopnia jest możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego, dzięki czemu później można rozpocząć naukę na studiach wyższych.

UCZYMY W KLASACH PIERWSZYCH WIELOBRANŻOWYCH W ZAWODACH:

1. Technik budownictwa (klasa politechniczna, dokumentacja techniczna, programy komputerowe stosowane w budownictwie, język obcy biznesowo – zawodowy)

Uzyskiwane kwalifikacje: BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych  oraz sporządzanie kosztorysów

2. Technik robót wykończeniowych w budownictwie (nowoczesne wykańczanie wnętrz, projektowanie komputerowe, język obcy biznesowo – zawodowy)

Uzyskiwane kwalifikacje: BUD.25. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie

3. Technik inżynierii sanitarnej (klasa politechniczna, dokumentacja techniczna, komputerowe wspomaganie i projektowanie, język obcy biznesowo – zawodowy)

Uzyskiwane kwalifikacje: BUD.20. Organizacja robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych

4. Technik technologii drewna (elementy architektury wnętrz, komputerowe wspomaganie projektowania w meblarstwie, język obcy biznesowo – zawodowy)

Uzyskiwane kwalifikacje: DRM.08. Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna i materiałów drewnopochodnych

Forma kształcenia: zaoczna (piątek – sobota – niedziela co 2 tygodnie)

Cykl kształcenia: 4 semestry (2 lata)

Nauka jest bezpłatna !!!

Na I semestr Branżowej Szkoły II stopnia przyjmuje się kandydatów, którzy:

• posiadają świadectwo ukończenia Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej w latach 2017 – 2022.
  • posiadają zaświadczenie o zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole II stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie.
  • posiadają zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

cianka12

TERMINARZ ZJAZDÓW