W dniach 29-30 września 2017 roku odbyła się zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności, w której wzięli udział nasi uczniowie. Zbiórka od kilku lat odbywa się w sklepach na terenie Kielc. Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat delegowani są na teren sklepu LEWIATAN przy ulicy Karczówkowskiej w charakterze wolontariuszy wspierających działania Kieleckiego Banku Żywności. Działania charytatywne prowadzone przez Bank Żywności, a wspierane przez uczniów odbywają się w trzech etapach w ciągu całego roku szkolnego. Pierwszy etap przypada na przełom września i października, tj. etap wspierający najbardziej potrzebujących przed nadejściem zimy. Drugi etap obejmuje okres świąt Bożego Narodzenia, zaś trzeci okres świąt Wielkanocnych. Uczniowie z naszej szkoły chętnie angażują się w zbiórki i podobne tego typu działania wolontariackie i robią to niemal wzorowo. Życzymy naszym wolontariuszom i wszystkim chcącym zaangażować się w działania charytatywne jeszcze większego pragnienia służby na rzecz ludziom najbardziej potrzebującym.