Stypendium_prezesa

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to wyróżnienie dla ucznia ( uczennicy) , który osiągnął najlepsze wyniki nauczania w szkole . W tym roku stypendia dla najlepszych uczniów z Kielc i powiatu były wręczane w czasie uroczystości zorganizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Kielcach. W imieniu Pani Premier stypendia wręczali wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski i kurator świętokrzyski Kazimierz Mądzik.

Po raz drugi z rzędu stypendium to otrzymała uczennica klasy o profilu geodezyjnym Izabela Szlufik, która uzyskała średnią ocen 5.43 w roku szkolnym 2015/2016.

Izabela jest w tej chwili uczennicą klasy czwartej. Za nią już egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a przed nią matura. Po zdaniu matury ma zamiar kontynuować naukę zawodu na studiach wyższych. Osiągane przez nią wysokie wyniki nauczania przez wszystkie lata nauki w naszej szkole pozwalają na stwierdzenie ,że doskonale poradzi sobie na uczelni i zapewne będzie wzorową studentką.
Iza kończy szkołę, teraz Wy zawalczcie o to prestiżowe wyróżnienie. Powodzenia!!