Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie, którzy w danym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki nauczania w szkole. W roku szkolnym 2014/2015 najwyższą średnią ocen w Zespole Szkół Zawodowych nr1 w Kielcach uzyskała Izabela Szlufik, obecnie uczennica klasy IIIG. Iza od początku pobytu w naszej szkole bardzo dobrze się uczyła. W klasie pierwszej uzyskała średnią ocen 5.22, a w klasie drugiej 5.4 ,co pozwoliło jej otrzymać stypendium. Uczennica kształci się w klasie o profilu technik- geodeta, jest bardzo zaangażowana w zgłębianie tajników przyszłego zawodu, sumienna i przy tym bardzo skromna. Otrzymane stypendium zamierza przeznaczyć na pomoce naukowe i rozwijanie swoich pasji.

Nagrodę, za wyniki nauczania,wręczyła Izie Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.