Zespół Szkół Zawodowych nr 1 realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Umiejętności i kompetencje uczniów w kształceniu zawodowym”.

Celem projektu jest wzrost umiejętności zawodowych przez realizację kursów i staży zawodowych o wysokim standardzie kształcenia oraz rozbudowa zaplecza technicznego kształcenia praktycznego w ZSZ nr 1 w Kielcach.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 690 457,60 PLN

Wartość projektu: 1 782 897,60 PLN

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:

1. Doposażenie warsztatów/pracowni kształcenia praktycznego w nowoczesny sprzęt do realizacji zajęć praktycznych oraz zakup laptopów jako mobilnych urządzeń do pracy w terenie i poza pracownią komputerową.
  2. Wykonanie przez nauczycieli w ramach wolontariatu stanowisk dydaktycznych, gablot, biurek oraz wiaty na rusztowania i materiały egzaminacyjne.
  3. Przygotowanie i udostępnienie uczniom instrukcji do ćwiczeń kształcenia praktycznego w zawodzie technik budownictwa, technik geodeta, technik technologii drewna.
  4. Przeprowadzenie staży zawodowych w miesiącach wakacyjnych dla 40 uczniów klas III w zawodzie technik budownictwa, technik geodeta, technik technologii drewna.
  5. Przeprowadzenie próbnych egzaminów dla zawodów: technik budownictwa  w 6 kwalifikacjach (BD.29, BD.30, BD.04, BD.21, BUD.12, BUD.11), technik geodeta w 3 kwalifikacjach (BD.31, BD.32, BUD.18) oraz technik technologii drewna w 3 kwalifikacjach (AU.15, AU.50, DRM.04).
  6. Przeprowadzenie kursu obsługi programu EWMAPA dla klas technik geodeta.
  7. Przeprowadzenie kursu programu AutoCad dla klas technik budownictwa, technik geodeta, technik technologii drewna.
  8. Organizacja zajęć wyrównawczych z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego dla klas technik budownictwa, technik geodeta, technik technologii drewna.
  9. Przeprowadzenie kursu zasobooszczędnego budownictwa dla klas technik budownictwa.
  10. Przeprowadzenie kursu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 – 1 dla klas technik budownictwa.
  11. Przeprowadzenie kursu obsługi koparko - ładowarki dla klas technik budownictwa.
  12. Przeprowadzenie kursu operatora wózka widłowego + magazynier dla klas technik budownictwa, technik geodeta, technologii drewna.
  13. Przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B dla klas technik budownictwa, technik geodeta, technik technologii drewna.
  14. Organizacja egzaminu czeladnika dla klas technik technologii drewna.
  15. Udział nauczycieli kształcenia zawodowego w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego: kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 – 1, kurs obsługi agregatu tynkarskiego, kurs montażysta rusztowań budowlano – montażowych, kurs obsługi drona, szkolenie GIS, kurs obsługi specjalistycznego oprogramowania: Solidworks, EWMAPY – GESUTBDOT500 i Ewmapy działki (32h/os.), AutoCad, Norma Pro, Autodesk Robot Structural Analysis, studia podyplomowe: Audyt energetyczny budynku, BHP, Wycena nieruchomości.

Okres realizacji projektu: 1.09.2020r. - 31.08.2022r.

Zachęcamy do udziału w różnych formach wsparcia w ramach projektu „Umiejętności i kompetencje uczniów w kształceniu zawodowym”. Wsparciem zostanie objętych 100 uczniów oraz 17 nauczycieli kształcenia zawodowego.

Szczegółowe informacje:

Adam Socha – Koordynator projektu.
    Maria Sroka – Asystent koordynatora projektu.
    Jerzy Bąk – Specjalista ds. staży i BHP.

Regulamin projektu - POBIERZ

Regulamin rekrutacji - POBIERZ