"Odrzućmy wszystko co nas dzieli
i bierzmy wszystko co nas łączy
w pracy i w walce o wolność
i niepodległość Polski"

Władysław Anders

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - obchodzonego corocznie 11 listopada. Młodzież deklamowała wiersze, przedstawiła wymowną inscenizację na temat tego, jak Polska znalazła się pod zaborami i w jaki sposób później wyglądała droga do upragnionej wolności. Nie zabrakło też popularnych pieśni patriotycznych.  To była wartościowa lekcja historii o naszej Ojczyźnie!

Cała społeczność szkolna dołączyła również do kolejnej edycji akcji MEiN  „Szkoła do hymnu 2023” i o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewała wspólnie Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Organizatorami uroczystości byli: Pani prof. Klaudia Kowalik-Gębska oraz Pan prof. Przemysław Znojek. Chór do występu przygotował Pan prof. Piotr Gorzelak.