Dnia 17 listopada 2023 roku w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Tegoroczne obchody skupiły się wokół cyklu „Biznes przy tablicy” w ramach projektu OTWARTA FIRMA, który jest koordynowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i objęty został honorowym  patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to czas dziesiątek tysięcy wydarzeń, działań i konkursów organizowanych na całym świecie. Działań, które mają inspirować młodych ludzi do odkrywania swojego potencjału jako przedsiębiorcy, jednocześnie zwiększając współpracę z różnymi instytucjami.
W tym dniu zaplanowane spotkania odbyły się w czterech blokach tematycznych.

W pierwszej części odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Andrasik z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, która w sposób niezwykle czytelny zapoznała uczniów z zagadnieniami dotyczącymi tematu "Ze szkoły na rynek pracy".

W drugiej części odbyło się spotkanie z Panią Grażyną Kasperek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach, która w bardzo przystępny sposób wyjaśniła zawiłe zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi pod hasłem "Ubezpieczenia społeczne bez tajemnic".

Trzecia część miała nieco inny charakter, uczniowie uczestniczyli w panelu pod hasłem "Od marzeń do sukcesu" i wzięli udział w spotkaniu z Panią Patrycją Kozioł, autorką książki pt.: "Przeciwieństwa się przyciągają" wydaną w sierpniu tego roku przez Wydawnictwo Romantyczne.

Czwarta część była poświęcona przeprowadzeniu Testu kompetencji przedsiębiorczych przygotowanego i omówionego przez doradcę zawodowego i nauczyciela języka angielskiego w naszej Szkole – Panią prof. Iwonę Kawecką.

Wiedząc, że przedsiębiorczość jest siłą napędową gospodarki rynkowej, a różnorodność siłą napędową innowacji nauczyciele przedmiotów Biznes i zarządzanie oraz Podstawy przedsiębiorczości - Pani prof. Renata Krawiec i Pani prof. Kamila Turek zorganizowały spotkania w celu promowania postaw przedsiębiorczych, a zaproszone Instytucje uznają je jako istotną wartość społeczną.