Dnia 8 listopada 2023 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w IV Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Pierwszy turniej był rozgrywany online, a zmagali się w nim uczniowie uczęszczający do szkół na terenie województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe. W grupie D znajdowali się uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łącznie było to 163 zawodników.
Wszyscy nasi zawodnicy dzielnie walczyli w rozgrywkach. Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły Gia Phat Nguyen z klasy 1A po zakończeniu pierwszego turnieju (7 rund), uplasował się na 6 pozycji.
Raz w miesiącu uczniowie będą rozgrywali przy pomocy komputera, tabletu czy telefonu komórkowego trzygodzinny turniej. Po cyklu 6 turniejów ligowych online czołowi zawodnicy zagrają stacjonarnie turniej finałowy.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Życzymy zawodnikom powodzenia oraz dalszych sukcesów!

Opiekunami Szkolnego Koła Szachowego są: Pani prof. Anna Stradomska i Pani prof. Karolina Suchenia.