Dnia 29 listopada 2023 roku odbył się w naszej Szkole pokaz doświadczeń chemicznych, a że "Andrzejki" to czas wróżb, magii i czarów, w klimat ten świetnie wpisały się przygotowane eksperymenty. W widowisku wzięli udział Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie.

Doświadczenia chemiczne to świetny sposób na pobudzanie kreatywności, a ich pokaz to dobra forma przekazywania wiedzy i rozwijania wyobraźni. Tajemnicze i zdumiewające – takie właśnie eksperymenty rozpalają w uczniach chęć do odkrywania chemii i zgłębiania jej tajników. Tematy pokazów były różnorodne, ale wszystkie kolorowe i zaskakujące. Efektowny pokaz naukowy wsparty był pogadanką, w której objaśniane były  prezentowane doświadczenia.

Pokazy były pełne wybuchowych niespodzianek. Wszyscy świetnie się bawili, a zarazem zdobywali wiedzę z dziedziny chemii. Naszym zdaniem to najlepszy sposób, aby poszerzać zainteresowania uczniów i sprawić, że zdobyta wiedza zostanie z nimi na długo.

Organizatorzy: Pani prof. Anna Stradomska i Pani prof. Renata Krawiec