Dnia 6 grudnia 2023 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w "mikołajkowej lekcji historii", która wyglądała zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Wraz z nauczycielami historii: Panią prof. Izabelą Naumowicz, Panią prof. Aleksandrą Mojecką oraz Panem prof. Przemysławem Znojkiem uczniowie klasy 2A, 2B i 2W wybrali się do Muzeum Narodowego w Kielcach. Korzystając z uprzejmości instytucji kultury młodzież mogła zobaczyć, jak wyglądają bogate i interesujące wnętrza Pałacu Biskupów Krakowskich. Mnóstwo ciekawych informacji związanych z przeszłością oraz mieszkańcami pałacu przekazali doświadczeni przewodnicy. Lekcja historii w tej formule przypadła do gustu naszym uczniom, a najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że wyrazili chęć częstszych wizyt w tego typu instytucjach.