Dnia 29 lutego 2024 roku w ramach lekcji języka angielskiego, a tym samym treningu umiejętności językowych, naszą Szkołę odwiedziła wolontariuszka pochodząca z Hiszpanii. Poprowadziła ona bardzo ciekawe zajęcia dla młodzieży oraz zaprezentowała przygotowaną prezentację multimedialną o Hiszpanii. W przystępny sposób przybliżyła kulturę swojego kraju, co było bardzo cenną lekcją przed planowaniem wakacji. Ponadto uczniowie poznali podstawowe hiszpańskie słowa oraz usłyszeli o najsłynniejszych zabytkach i innych ciekawych miejscach, które warto zobaczyć. Nasz gość zaprezentował również uczniom tradycyjne hiszpańskie przysmaki.

Podczas tej nietypowej lekcji języka angielskiego uczniowie mieli możliwość, nie tylko wysłuchać prezentacji w języku angielskim, czy dowiedzieć się ciekawych informacji o Hiszpanii, ale mieli także możliwość kształcenia umiejętności językowych podczas konwersacji  z obcokrajowcem.

Dla uczniów klasy 5D/W to spotkanie było również świetnym treningiem przed zbliżającą się wielkimi krokami ustną maturą z języka angielskiego.

Takie lekcje to my lubimy:)