W dniach 6-8 marca 2024 roku w Kieleckiej Katedrze odbyły się Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich należących do parafii katedralnej. Uczniowie naszej Szkoły licznie wzięli udział w tej formie modlitwy i przygotowywała się do tak ważnych, dla każdego chrześcijanina Świąt Wielkanocnych.

Swoim świadectwem wiary podzielił się z młodzieżą jeden z głównych bohaterów filmu pt.: "Powołany 2". Rekolekcje przebiegały według następującego porządku: 6 marca została wygłoszona nauka księdza rekolekcjonisty z Chełma, 7 marca odbyło się nabożeństwo pokutne wraz z sakramentem pokuty, a 8 marca miało miejsce uroczyste zakończenie rekolekcji Mszą Świętą.

Koordynatorami i opiekunami młodzieży podczas rekolekcji byli nauczyciele religii: ks. Mateusz Parobiec, Pan prof. Wojciech Boroń, Pan prof. Zbigniew Kopeć i Pan prof. Marcin Piątek.