„Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą”. Dnia 22 marca 2024 roku nogi poniosły naszych uczniów do Poczytalnia Na dVoRcu świętować wspólnie Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Twórczości angielskiego autora nie trzeba nikomu przedstawiać, uznaje się go za mistrza fantastyki. Uczniowie klasy 1 C/M/P wraz z opiekunem Panem prof. Przemysławem Znojkiem  uczestniczyli w panelu dyskusyjnym poświęconym propagowaniu czytania Tolkiena. Zaproszeni goście prof. Grzegorz Trębicki, Zbigniew Brzeziński oraz Michał Brzoza w interesujący sposób zachęcali do sięgnięcia po lekturę. Zwieńczenie wydarzenia stanowił konkurs z nagrodami i poczęstunek dla uczestników. Nasi uczniowie przyjemnie spędzili czas i zapewnili, że chętnie odwiedzą raz jeszcze kielecką bibliotekę miejską.