Dnia 11 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej Szkoły z klasy 3S i 3D wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią prof. Emilią Pobochą, wzięli udział w warsztatach językowych well - being połączonych z lekcją o kulturze i tradycji Wielkiej Brytanii. Młodzież wysłuchała również wykładu na temat sztucznej inteligencji.
Spotkanie odbyło się w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Zajęcia zostały poprowadzone przez ekspertów w tych dziedzinach, anglistów Panią Izabelę Krzak oraz przez Pana Sławomira Sobockiego.
Warsztaty były poświęcone nie tylko technikom przygotowania się do matury, ale przede wszystkim dbaniu o zdrowie psychiczne w radzeniu sobie ze stresem w tym wyjątkowym okresie.

Podczas spotkania z ekspertami, uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest zrównoważone podejście do nauki oraz jak skutecznie radzić sobie z presją egzaminacyjną. Pan Sławomir Sobocki w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił ważne wątki i aspekty kultury i tradycji Wielkiej Brytanii.

Dzięki wysłuchaniu wykładu uczniowie dowiedzieli się jak sztuczna inteligencja może pomóc w życiu, w zdobywaniu wiedzy, kształceniu się, ale również  jakie mogą być jej pozytywne i negatywne skutki.

Warsztaty były fantastyczną okazją do dzielenia się doświadczeniem, a także dały możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych ponieważ zajęcia prowadzone były w języku angielskim.

Składamy serdeczne podziękowania prowadzącym zajęcia oraz wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie i aktywny udział.

Together, we thrive!